Jaký byl pro vás rok 2018 v soukromí i ve vašem sportu?
Rok 2018 byl rozhodně super. Odmaturoval jsem, začal jsem chodit na vysokou školu a tam jsem poznal mnoho dobrých lidí. A všichni, které mám rád, jsou zdraví a to je hlavní. V kickboxu se stalo mnoho zajímavých věcí, poprvé jsem byl na dospěláckém mistrovství Evropy WAKO, což je nejprestižnější organizace která byla nedávno přijmuta olympijskou organizací IOC, soutěž byla super. Bylo velmi zajímavé sledovat top zápasníky z celé Evropy. Také jsem vyhrál Mistrovství České republiky ve dvou disciplínách.

Která sportovní událost by u vás dostala označení TOP?
Jak už jsem zmiňoval, Mistrovství Evropy WAKO byl zatím můj největší výjezd a jsem moc rád že jsem mohl hájit české barvy na takovéto úrovni. Je to pro mě velmi důležité a jsem hrdý, že můžu nosit své jméno pod českou vlajkou.

A plány do dalšího roku?
Chtěl bych toho hodně natrénovat, hned jak vyléčím tvář, tak na to skočím, nějaké určité plány nemám, jdu cestou bojovníka a těším se, co mi tento sport nastaví jako překážku.

Jak prožijete Vánoce a poslední den, silvestr?
Jako každý rok, Vánoce doma s rodinou, protože je hlavní, že jsme zdraví a sejdeme se po roce zase spolu. A Silvestr moc neslavím, odpočítám si doma nový rok a život poběží dál.

Dáváte si předsevzetí?
Nedávám, trénovat chci a proto trénuju a dávám do toho vše, předsevzetí neřeším, člověk by měl mít jasně nastaveno, co chce a co ne Kdo chce například zhubnout nebo přestat kouřit, tak tomu něco musí obětovat, komfort, což z člověka dělá bojovníka a to nejen v ringu, ale i v životě. Opustit komfortní zónu je velmi důležité pokud chceme něčeho ve svém životě jednoho dne dosáhnout.