POTŘEBOVALI ZÁVODIT

Připomenul, že pro závodníky v kategorii dorostu a juniorů tak připravili velmi důležité klání, protože to byly zároveň závody nominační na další světové soutěže. „Nekonalo se tedy Mistrovstí České republiky, ale jeli jsme Český pohár,“ ještě upřesnil Jan Matouš.

Jablonecký tým SKP Kornspitz měl také svá želízka v ohni a ředitel Matouš zdůraznil, že šlo hlavně o to, aby se zástupci domácí biatlonové základny probojovali na světové soutěže. „Tentokrát není až zase tak důležité vyhrát, ale hlavně se nominovat. Výsledek je hodně důležitý. Přál bych si, aby se dařilo všem našim závodníkům,“ dodal před závodem Jan Matouš.

SNÍH JE ZATÍM PROBLÉM

Věří také, že se změní situace se sněhem. Připravit trasu dalo pořadatelům hodně práce. „Díky tomu, že máme sněžná děla, tak jsme něco nastříkali. Na části trasy byl technický sníh, na další jsme dovezli sníh z depozita, který jsme si vytvořili. A na části je jen přírodní, který nám tady zůstal. A to jsou ta nejhorší místa, je to jen slabá vrstva ledu, která další obnovu nepřežije. Ale, jestli bude alespoň trochu mrznout a bude pod nulou, tak další závody zvládneme,“ vylíčil situaci kolem nedostatku sněhu ředitel SKP.
V plánu mají jablonečtí pořadatelé z SKP Kornspitz ještě další akce. Na začátku února, 10. a 11. února, se bude v biatlonovém areálu konat Český pohár žactva. „A v březnu samozřejmě počítáme s tradiční biatlonovou exhibicí. Potřebujeme hlavně, aby mrzlo, abychom si vytvořili depozit a měli zásoby sněhu na exhibici. Ten sníh pak rozvezeme na trať. Pro závody žáků bychom potřebovali ale, aby napadl nový sníh. Pro ně musíme připravit jinou trasu, trochu lehčí kolo. Ta, co se jede dnes, by byla velmi náročná. To pro žáky není to pravé,“ uvedl ke starostem kolem sněhu a organizaci Jan Matouš.

V MEDAILE VĚŘÍ

Jan Matouš se také vyjádřil k oficiální informaci, že se Gabriela Koukalová nezúčastní olympiády. „Bohužel, to, čeho jsme se obávali, se stalo pravdou. Gábina to nedá zdravotně a olympiádu neodjede. Bude hodně chybět, ve štafetě určitě, je to pro tým velký výpadek. Fanoušci jsou natěšení ze Soči, odkud jsme přivezli pět medailí. Myslím ale, že si můžeme na medaili taky myslet. Bylo by to moc hezké. Ovšem, ten cíl je hodně vysoko. Začátek sezóny se sice moc nepovedl. Věřím ale, že na tom tak špatně nejsme a že teď už budeme mít výsledky první v desítce. Budeme ale rádi i za šesté místo, které je bodované.“

JAK SI VEDLI DOMÁCÍ

Sprint 1. den, dorostenci A: 4. Aleš Martínek, 5. Nick Ryšánek, 8. Jakub Netrval, 12. Matěj Saska. Dorostenky A: 1. Agáta Svobodová, 2. Gabriela Masaříková, 3. Kateřina Elicerová, 6. Barbora Tužová, 7. Michaela Kašparová. Dorostenky B: 2. Karolína Dusilová, 4. Andrea Bartůňková, 6. Jindřiška Hemplová, SG (Sport.gymnázium) Jbc, 7. Tereza Žitná, SG, 9. Tereza Jandová, 14. Lucie Honzejková SG, 23. Adéla Chlupová Juniorky: 2. Eliška Svobodová, 4. Petra Suchá, 6. Barbora Smetanová, 7. Kateřina Luxemburgová, 9. Nikol Majcherová, SG, 10. Sára Jislová. Dorostenci B: 6. Jan Dubský, 16. Josef Němeček, 21. Štěpán Machač Junioři: 4. Dominik Štulík, SG, 8. Matěj Hásek, 13. Vojtěch Slavík.

Sprint, 2. den, dorostenci A: 1. Nick Ryšánek, 7. Aleš Martínek, 17. Matěj Saska (všichni SKP Jablonec). Dorostenky A: 2. Agáta Svobodová, 3. Gabriela Masaříková, 7. Michaela Kašparová, 9. Kateřina Elicerová, 10. Barbora Tužová (všechny SKP).
Dorostenky B: 1. Karolína Dusilová, SKP, 8. Tereza Žitná SG Jbc, 10. Andrea Bartůňková, SKP, 12. Jindřiška Hemplová, SG, 14. Adéla Chlupová, SG, 19. Lucie Honzejková SG.

Juniorky: 1. Petra Suchá, 3. Eliška Svobodová, 4. Kateřina Luxemburgová, 6. Barbora Smetanová, 7. Sára Jislová, všechny SKP Jablonec, 9. Nikol Majcherová, SG Jbc.

Dorostenky B: 6. Josef Němeček, 9. Jan Dubský, 15. Štěpán Machač, všichni SKP Jbc. Junioři: 4. Dominik Štulík, SG Jbc, 9. Matěj Hájek, SKP, 15. Vojtěch Slavík, SKP.