Jeho dres obléká už druhým rokem. Jana Czeczinkarová je úřadující juniorská mistryně ČR, na mistrovství světa v Andoře obsadila 6. místo a je také celkovou vítězkou cyklokrosového Toi Toi cupu. Do závodu ČP na šest okruhů vyrazila nejlépe Belgičanka Ghita Michiels, čtvrtá za ní se držela lučanská závodnice. Ve druhém kole už ale bylo všechno jinak. Belgičanka měla pád a na čele se krátce objevila dvojice českých závodnic Czeczinkarová Škarnitzlová.

V TECHNICE JE NEJ

Situace se každou chvíli měnila a ve vedení se objevila opět Belgičanka Ghita. Česká závodnice si postupně budovala na Michiels náskok. Pak už začala mít Jana Czeczinkarová závod pod kontrolou, když získala půlminutový náskok, který udržela až na cílovou čáru. „Při rozjíždění mi to vůbec nejelo, byla jsem kyselá a nevsadila bych na sebe ani pětikorunu. Pak to bylo ale úplně jinak, jsem za vítězství strašně ráda. Psychicky to bylo těžké se udržet vepředu, vždycky jsem čekala nástup na zadní panelce, a on taky vždycky od Belgičanky přišel. Tam jsem se musela zmáčknout a říkala jsem si, že takové tempo nemůže vydržet pořád," přemýšlela o závodě Jana.

Ve třetím kole se soupeřce snažila ujet. Měla patnáct vteřin náskok, pak jen pět a musela přidat. Poslední dvě kola už ale náskok udržela až do vítězného závěru.