Pořadatelé letos nachystali pro diváky čtyřčlennou pyramidu o pás Night of Warriors v disciplíně K1 do 94 kilogramů. Z libereckého klubu bude startovat novopečený mistr republiky v K1 Radim Kušnirak a z jabloneckého klubu profesionální mistr světa Petr Kareš. Jedním z hlavních zápasů bojového večera bude duel o profesionální titul mistra České republiky v disciplíně lowkick do 71,8 kilogramů. Právě tam bude bojovat trojnásobný mistr světa (2009, 2010 a 2011) Jan Fendrich z Iron Fighters proti Michalu Málkovi z Krásné Lípy. Pro Jana Fendricha to bude poslední zápas kariéry. Proč se tak rozhodl se dočtete v následujícím rozhovoru.

Za několik dní vypukne druhý Night of Warriors. Co se dá od druhého ročníku očekávat?

Pořadatelé se určitě pokusí navázat na úspěch první akce. Budou se snažit dohodnout atraktivní zápasy, které nenechají diváky v klidu sedět. Každý si určitě přijde na své. Dámy uvidí vypracovaná těla zápasníků a pánové si jistě užijí dech beroucí zápasové akce.

Myslíte, že bude vydařenější než první v loňském roce?

Na Night of Warriors můžete vidět nejlepší zápasníky světové úrovně. Samotný význam těchto akcí podtrhuje i to, že se zápasí o „něco". Ať je to o pás Night of Warriors nebo o pás profesionálního mistra ČR. Myslím, že v prvním podání byly divákům nabídnuty kvalitní zápasy a ti se náležitě bavili. Byly dohodnuty tři zápasy o profesionální titul mistra světa, což se významem bude jen těžko překonávat. Nicméně aby publikum dostálo uspokojení, musí se jim nabídnout atraktivní zápasy, nejlépe plné zvratů. Jestli se podaří překonat úspěch první akce, se teprve uvidí.

Night of Warriors 2

Začátek akce je 17. listopadu v 18 hodin, kdy jsou na programu předzápasy. Hlavní program v Tipsport Areně plný adrenalinu a kvalitních zápasů pak bude zahájen zhruba o hodinu později. Vstupenky jsou k dostání na serveru www.ticketpro.cz>
Fightcard předzápasy
Box +91 kg:David Vinš (BFC Liberec) - soupeř bude upřesněn.
Lowkick -81kg:Daniel Navara (KBC Příbram) - Jen Greisiger (Žatec).
Fightcard hlavní program
Superfight MMA:Ivan Ivanka (BFC Liberec) - Martin Chuděj (Vsetín).
K1 -75 kg:Marek Procházka (Tiger Praha) - Petr Hodek (Krásná Lípa)
SF pyramida K1 -94 kg:Petr Kareš (Iron Fighters) - soupeř bude upřesněn.
SF pyramida K1 -94 kg:Radim Kušnirak (BFC Liberec) - soupeř bude upřesněn.
MMA +100 kg:Petr Záděra st. (Iron Fighters) - soupeř bude upřesněn.
K1 -86 kg:Pavel Ševčík (Iron Fighters) - David Koutný (Olomouc)
Muay thai -71 kg:Maťo Tomaščík (Lanna Gym Praha) - Arkadiusz Szurczak (Polsko)
K1 -98 kg:Georgij Fibich (Iron Fighters) - Lukáš Skirca (Ústí nad Labem)
Finále pyramidy K1 -94 kg
O profi titul mistra ČR lowkick 71,8 kg:Jan Fendrich (Iron Fighters) - Michal Málek (Krásná Lípa)
MMA -84 kg:Tomáš Penz (BFC Liberec) - Kamil Szymuszowski (Polsko).

Vy jste bojoval o profesionální světový titul, ale nakonec to nedopadlo vítězně. Předvedl jste ale se svým soupeřem nejkrvavější show a dramatický zápas. Jak vzpomínáte na ten duel?

V přípravě a samotném zápase jsem pro vítězství udělal maximum. Vždy se snažím trénovat a zápasit tak, abych zpětně nemusel hledat chyby. Někdy vám soupeř sedne, jindy ne. Po tomto zápase musím uznat jeho kvality. Nicméně je to sport a život jde dál. Důležité je nenechat se takovou prohrou ovlivnit a pokračovat.

Letos budete bojovat o profesionální titul mistra ČR s Michalem Málkem v disciplíně lowkick. Co byste o svém soupeři řekl?

Přiznám se, že jsem soupeře zatím nijak nestudoval, ale vzhledem k tomu, že letos vyhrál mistrovství světa, bude určitě ve formě.

Jak probíhala příprava na Night of Warriors 2?

Příprava probíhala standardně jako na každý jiný zápas. Už vím, co a jak mám trénovat, abych se cítil psychicky i fyzicky dobře a dokáži si podle toho poskládat trénink. Nyní v posledních dnech už pouze doladíme taktickou stránku přípravy.

Proslýchá se, že tento zápas bude vaším posledním? Je to pravda?

Ano, tento zápas bude skutečně poslední. Musím se ale přiznat, že to nebylo lehké rozhodnutí. Pořád mě to baví. Mám rád tenhle druh sportu a tu dřinu, co k tomu patří. Jak se ale říká, v nejlepším se má přestat. Ať už v posledním zápase prohraju, nebo vyhraju, budu končit s pocitem, že jsem do každého zápasu nemohl dát víc a že jsem pro přípravu a v zápase samotném udělal maximum.

Co vás k tomuto rozhodnutí vedlo?

Těch důvodů je několik. Počínaje strachem, přes nechuť a potřebu osobního volna. Začal jsem se o sebe v posledních zápasech bát, což pro boxera není dobré. Strach ze zápasu je normální, ale strach, že se vám něco stane, je nebezpečný. O to snadnější je si pro nějaký ten úraz přijít. Dále jsem zmiňoval nechuť. Tím myslím nechuť „válčit". Svým způsobem jsem si něco dokázal a pravdou je, že už nemám ten správný „tah na branku". Možná to všechno také souvisí s blížícím se narozením potomka, kterého čekáme v polovině ledna. Tuhle událost si chci samozřejmě užít.

Co byste vzkázal divákům před druhým Night of Warriors?

Samozřejmě aby se bavili a udělali minimálně stejnou atmosféru jako při prvním Night of Warriors. Každému bych přál si vyzkoušet, jak podpora diváků táhne dopředu. I díky nim bývají zápasy často dramatičtější, než by bývaly byly. Můžu tedy jen říct, bavte se.