Trenérka Šárka závodila v kategorii žen hned další den, takže jí mohly pořádně fandit a držet palce. Gymnastice se věnuje už devět let pod vedením Jitky Šťovíčkové a Jitky Paldusové. Na jaře svoji závodní kariéru ale ukončí. Čeká ji maturita. A jelikož chce zkoušku dospělosti zvládnout co nejlépe, zabere ji většinu času škola a pak trénování přípravky. Svoje bohaté zkušenosti chce ale určitě předávat dál malým gymnastkám.

A jak jste se vlastně dostala od závodění k trénování?
Chyběly nám trenérky, tak jsem dostala nabídku udělat si trenérský kurs. Ten jsem zvládla a začala se věnovat těm nejmenším.

Jak se vám s nimi pracuje?
Jsou skvělé, je jim teprve pět let a moc se snaží. Při tréninku využívám takové metody, aby je to bavilo, proto je to spíše hrou, to se jim líbí. Ještě neděláme pouze gymnastické prvky, ale hrajeme si a nezapomínáme ani na to, aby se děvčata pořádně protáhla.

Sestavu jste navrhla sama?
Připravovaly jsme ji společně s Jitkou Šťovíčkovou.

Co porota hodnotí u tak malých závodnic?
Hlavně koordinaci pohybu, aby se uměly chytit za ruce, přeskočit se, aby ukázaly, že se umí pohybovat. Akrobatické prvky obtížnosti zatím sestava neobsahuje nebo jen ty nejlehčí.

Kolik trénujete děvčat?
Do přípravky chodí kolem dvaceti dětí. Pódiovou skladbu připravuji se šesti z nich, které jsme vybraly hlavně podle toho, jak pilně chodí na tréninky. Ty, které dnes závodily, tak dělají gymnastiku teprve druhým rokem.

Kolikrát týdně trénují?
Děvčata, která připravují pódiovou skladbu třikrát týdně, ostatní jednou.

Ještě vás čekají další závody?
Závody ne, budeme se ale už pilně připravovat na jarní sezónu.