Na šestidráze plaveckého bazénu v Rumburku se sešly téměř dvě stovky nadějí z jednadvaceti oddílů krajů Libereckého a Ústeckého. Jedenáct plavců jabloneckého oddílu Bižuterie vystoupilo na stupně vítězů sedmnáctkrát. Vybojovali dvanáct zlatých medailí, čtyři stříbrné a jeden bronz. Celodenní závody byly pro všechny plavecké disciplíny, do kterých mohli plavci ročníku 2007 a mladší nastoupit za půl den pouze dvakrát a za odpoledne opět dvakrát. A ještě mohli absolvovat štafetu.

VYUŽILI VÍC STARTŮ

Starší ročníky 2005 a 2006 již startovaly za půlden třikrát, zvládly tak šest startů za den.

Svěřenci trenérů Michala Svobody a Lenky Perunové prokázali dobrou připravenost a možnost více startů dokonale využili a vybojovali dvanáct titulů oblastního přeborníka krajů Ústeckého a Libereckého. Nejvíce medailí z plavců Bižuterie získala nadějná Martina Peroutková (2005), sedm (3 zlaté a 2 stříbrné) a přidala dvě stříbrné ve štafetách dívek. Nejvíce zlatých medailí, čtyři, ovšem získali ti nejmladší.

ZDEŇKA BYLA VÝBORNÁ

Zdeňka Janatová v kategorii 2007 a ml. ovládla obě krátké kraulařské tratě, motýlka a s přehledem vyhrála 100 metrů polohový závod. Jako nejmladší pomohla také dvakrát štafetě děvčat k zisku dvou stříbrných medailí. Přeborníkem byl i Matouš Martinka, který získal čtyři zlaté. Plaval také štafetu chlapců, a ta obsadila šesté místo. Poslední medaili, také bronzovou, vyplaval na 50 m motýlkem Ondřej Grus. Ve štafetách již jmenované dívky doplnily ještě Karolína Svatá a Anežka Zemlerová. Získaly dvě stříbra za 4x50 metrů polohový závod a volným způsobem. Za kluky plavali Martinka, Grus, Holubec a Dutka. Do Jedenáctky Jabloneckých patřili také Duňka a sestry Klápšťovy.