Mrklas nejlepším střelcem turnaje s 31 brankami

Náchod / Jablonečtí házenkáři dostali příležitost být sparingpartnery prvoligových házenkářských týmů na turnaji v Náchodě. Tam odjeli ovšem v sestavě, která neodpovídala zcela představám trenéra Františka Dědečka. Realita přímo na místě byla taková, že uspět mohli lépe pouze za předpokladu optimálního složení a mimořádného výkonu. Místo toho přišlo zranění dalších tří hráčů, a tak turnaj, zejména jeho druhá dvě utkání, dohrávalo pouze torzo. O to víc příležitosti dostali mladí hráči, pro které byl turnaj skutečně prubířským kamenem.

13.2.2008

Nejlepší střelec domácích Jakub Mrklas, který utkání po vyloučení nedohrál.Foto: Antonín Bělonožník

ELP – Pardubice 16:17 (11:8)
Utkání zahájili Pragováci v momentálně nejsilnější sestavě, dobře bránili a doslova drtili soupeře rychlými protiútoky. Vedli postupně 4:1 a 8:3. Po deseti minutách však pro zranění odstoupil Matek a v turnaji již nepokračoval. Za dalších pět minut byl diskvalifikován R. Hlinka za nastřelení brankáře do hlavy při sedmičce (poněkud přísné rozhodnutí, neboť brankář byl v pohybu). To bylo velké oslabení pro Pragováky, přesto vyhráli poločas 11:8 a minimální náskok si udržovali až do poslední minuty utkání. Teprve ve 42. vteřině před závěrečným signálem „perníkáři“ vyrovnali. Rozhodčí 15 vteřin před koncem signalizovali pasivitu, Pragováci se pokusili neúspěšně o střelbu a z následujícího trháku vstřelil soupeř vítěznou branku.
Sedmičky: ELP 2 (1) – PU 5 (4), vyloučení: D - 0
ELP – Kostelec na Hané 16:26 (8:11)
Proti ještě nedávno extraligovému soupeři odehráli Pragováci povedený a vyrovnaný I. poločas. Soupeř získal tříbrankové vedení až těsně před přestávkou. Jablonečtí házenkáři se ve druhé části hry pokusili o korigování výsledku, ale po nevydařených střeleckých pokusech je soupeř trestal zejména z rychlých protiútoků a po kombinacích spojka-pivot. Zasloužené vítězství favorita.
Sedmičky: ELP 5 (4) – KOS 3 (3), vyloučení 3 – 2.
ELP – HBC Jičín B 20:27 (10:16)
Jičín byl ještě v minulé sezoně tradičním soupeřem Pragováků ve II. lize. Od svého postupu do I. ligy udělal velký výkonnostní skok a tentokrát Pragováky jasně přehrával ve všech herních činnostech. Super mladý tým má hru založenou na rychlosti jak pohybu, tak i přihrávek a kombinací. Jablonecké házenkáře doslova uběhal již v první části hry. Ve druhém poločase poté zmobilizovali své síly i Pragováci a proti jičínské “lavičce” odehráli již vyrovnanou partii.
Sedmičky: ELP 2 (2) – JC 2 (2), vyloučení: 3 – 3.
ELP – Náchod 20:26 (8:17)
Domácí si potřebovali napravit poněkud pošramocenou reputaci po prohře s Jičínem a remíze s Kostelcem. Začali proto utkání hodně zostra a také oni především hrou přes pivota nahlodávali obranu Pragováků. Hrálo se tak říkajíc nahoru – dolu, dost se na obou stranách kazilo, i přesto bylo skóre o přestávce již 8:17. Ve druhém poločase se jablonečtí házenkáři vydali ze zbytku sil a vyhráli jej 12:9, přesto to stačilo pouze na korigování konečného výsledku. Kuriozitou utkání bylo, že na patnáct minut 2. pol. nastoupil do pole brankář D. Hlinka a 3x skóroval.
Sedmičky: ELP 4(2) – NA 2(0), vyloučení: 2 - 3+D.
Sestava a branky ELP na turnaji: D. Hlinka 3, Roth – Mrklas 31, R. Hlinka 10, Dědeček 8, Ziebiker a Žák po 7, Janeček 3, J. Vraný 2, M. Vraný 1, Trejbal a Matek.
Konečné pořadí: 1. Kostelec n. H. 7 bodů, 2. Jičín 6, 3. Náchod 5, 4. Pardubice 2 a 5. Jablonec n. N. 0.

K účinkování jabloneckých házenkářů nám jejich trenér Dědeček řekl: „Byl to kvalitní turnaj, momentálně poněkud nad naše síly. Přesto jsem rád, že jsme se jej měli možnost zúčastnit. Pro naše hráče to byl zážitek a velké škola. Nehodlám komentovat důvody neúčasti řady hráčů, kteří by měli být oporami pro II. ligu. Také nehodlám nikoho přemlouvat k účasti na takovýchto akcích. Je jen škoda, že jsme neměli možnost si proti skvělé konkurenci vyzkoušet varianty naší hry a turnaj odehrála řada hráčů na postech, na kterých běžně nehrají. Přesto bych chtěl pochválit za velmi dobrý výkon gólmana Hlinku, šutéra Mrklase a z mladých hráčů především Janečka. Bohužel, nevyhnula se nám ani zde zranění. Matek odehrál pouze deset minut, Žák poslední utkání a Jakub Vraný nastupoval se zraněním ruky. Proto chci poděkovat všem přítomným za bojovnost a obětavý výkon. Za týden v Tanvaldu, před domácím publikem, snad budeme kompletnější a dosáhneme tomu odpovídající výsledky.“

13.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Odborní pracovníci v oblasti peněžnictví Osobní 22 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti peněžnictví Osobní bankéř/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Osobní bankéř/ka, náplň práce: denně se potkávat se zajímavými lidmi a pomáhat plnit jejich sny, pracovat s nejnovějšími digitálními technologiemi a učit klienty, jak se používají naše aplikace, pomocí unikátního poradenského modelu radit klientům jak dobře hospodařit s penězi, neustále se zajímat o klienty a o to, jakou mají zkušenost s bankovními produkty a vymýšlet způsoby, jak tuto zkušenost obohatit, být aktivní a neustále zlepšovat své obchodní dovednostiOsobní bankéř/ka., Zaměstnanecké výhody: 25dnů dovolené, 5 dnů zdrav. volna, 2dny na charitu, plně hrazené stravenky 95Kč, /den, příspěvek na penzijní a životní pojištění, ?příspěvek do Cafeterie, zvýhodněné podmínky na bankovních produktech, Kontakt telefonicky, nebo emailem.. Pracoviště: Česká spořitelna, a.s.-pobočka jbc, Mírové náměstí, č.p. 484, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Kateřina Lubinová, +420 703 481 598.

Obchod - Obchod Obchodní referent 20 000 Kč

Obchodní referenti. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obchodní referent, Náplň práce:, - zpracování zakázek na PC , jednání se zákazníky, Požadujeme :, - znalost práce na PC, znalost cizího jazyka výhodou, Nabízíme :, - stabilní prostředí obchodní společnosti s bohatými zkušenostmi na trhu, - mzda ve zkušební době 20 000,- Kč/měsíc , po 3 měsících zkušební doby 23 000,- Kč/měsíc, - od 2. měsíce prémie v návaznosti na výkon, - příjemný kolektiv, Zaměstnanecké výhody: stravenky v hodnotě 105,- Kč, 5 týdnů dovolené, Kontakt emailem.. Pracoviště: Pneuforce s.r.o., Klášterní, č.p. 871, 468 51 Smržovka. Informace: Jana Šídová, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách asistent/ka prodeje. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ASISTENT/KA PRODEJE, Hlásit se telefonicky nebo e-mailem. Tel: 602 133 262 - volat po-pá - 9-18h, e-mail: arazimova@horoskop-darky.cz. Pracoviště: Horoskop s.r.o. - jablonec, Komenského, č.p. 5320, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jaroslava Arazimová, +420 602 133 262.

Výroba - Rytci kovů. Požadované vzdělání: střední odborné 18 000 Kč

Rytci kovů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Rytec - zhotovování výrobních gum pro lití z cínu, popř. i zhotovování kovových modelů v PC pro tisk na 3D tiskárnu., Hlásit se telefonicky, nebo emailem.. Pracoviště: Fabos s.r.o., Květinová, č.p. 2982, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Bohumil Bělský, +420 724 093 113.

Videosouhrn 21. června 2018

Bagr v kině a marihuanové stanové městečko ve vile: prohlédněte si videa dne

Historický úspěch atletů, kteří reprezentovali Liberecký kraj, znamenal medaile a osobní rekordy.
4

Silný vítr zasáhl i Liberecký kraj. Stromy na trati i zastavená lanovka

Liberecký kraj – Silný vítr komplikuje ve čtvrtek odpoledne a večer dopravu především na železnici. Důvodem jsou popadané stromy na trati.

Úřady vyzývají: Nezalévejte zahrady, nemyjte auta

Liberecký kraj – Zákaz odběru vody z řek a potoků už platí pro téměř celé Českolipsko.