Kolik trenérů se na gymnáziu věnuje mladým atletům?
Skupinu trenérů tvoří Milan Semrád, Ivan Skácel, Jaroslav Friedrych a já a dále nám pomáhá Dana Jandová, která se především věnuje žákům na své mateřské 5. ZŠ na Žižkově vrchu.
Kolik atletů má trenérská skupina na starosti?
Čtyřiatřicet atletů, od juniorů, přes dorost po žactvo. Ale ne všichni mohou své disciplíny provozovat i v zimě, a tak se věnují i jiným disciplínám. Mám na mysli zejména kladiváře a oštěpaře.
Závody postupně začínají, jak probíhala příprava?
Já mám na starosti zejména vícebojaře a my jsme se věnovali hlavně technické přípravě na technické disciplíny. První větší zkouška bude o víkendu, kdy se v Corny atletické aréně konají Krajské přebory ve vícebojích všech věkových kategorií.
Kolikrát týdně, a kde trénujete?
Po znovuotevření haly chodíme především tam, a to čtyřikrát v týdnu v rámci dopolední výuky, v některých případech je i druhá odpolední fáze. Mimo atletickou halu využíváme i školní tělocvičny a posilovnu, občas chodíme i do posilovny v městské sportovní hale.
Zmínil jste, že z větší části využíváte Corny atletickou arénu, kolem které bylo a občas je mnoho dohadů. Jak jsou s ní spokojeni atleti gymnázia?
My jsme spokojeni maximálně, a to, že v Jablonci halu máme, je pro nás obrovská výhoda a mnoho oddílů nám ji závidí. Nová je oproti staré nesrovnatelně lepší, je v ní teplo, světlo, při vstupu do haly se přezouvá, a proto je tam čisto. Hala nám poskytuje komfort.
Jaké závody vás kromě těch zmíněných přeborů ve vícebojích čekají?
Je jich celá řada. Tou asi nejvýznamnější bude 36. ročník mezinárodního mítinku Jablonecká hala 2008, který se uskuteční 26. ledna. Druhého února se uskuteční Krajské přebory všech věkových kategorií, tedy mládeže a dospělých dohromady. Sezóna vyvrcholí mistrovstvím České republiky. Nejprve bude ve dnech 8. – 10. března šampionát ve vícebojích a 16. a 17. března MČR dorostu. Obě akce se uskuteční ve Stromovce. Kromě těchto závodů využijeme halových střed, které patří do přípravného kalendáře mnoha atletických týmů a jsou z hlediska přípravy neodmyslitelné.
Kteří z atletů jsou největšími želízky?
Máme na gymnáziu mnoho talentovaných svěřenců. Za všechny mohu jmenovat Lucii Havránkovou, Petru Hadravovou, vícebojařku Kristinu Zímovou či Barboru Hamáčkovou a Lukáše Gábora. ⋌(end)