Na startu hlavního závodu na 50 km nebude chybět třetí muž v cíli Jizerské 50 Stanislav Řezáč ani další český reprezentant Václav Kupilík. Přihlášeni jsou i loňští celkoví vítězové seriálu Ski Tour Adéla Boudíková a Pavel Petr. Závodit budou i lyžaři ze zahraničí, z Polska, Německa a Slovenska. Pořadatelé z ČKS SKI Jilemnice předpokládájí, že možná další čtvrtina běžců se přihlásí až v den závodu.

Startuje se na tratích na Benecku
Stejně jako loni se nestartuje přímo v Jilemnici, kde kvůli menší sněhové pokrývce nešlo dostatečně kvalitně připravit tratě pro delší závody. Na tratích na Benecku je ovšem sněhu dostatek a pro závodníky jsou připraveny dobré podmínky.

V sobotu v 10 hodin proběhne hromadný start na 25 km volnou technikou. V neděli v 10 hodin závodníci odstartují do závodu na 50 km klasicky, který je zároveň Mistrovstvím České republiky na 50 km, v 10,30 bude následovat start na 25 km klasicky. Na všechny tratě je možné se přihlásit ještě v den závodu do 9 hodin.

Myšlenkou projektu Ski Tour je spojit více závodů a umožnit amatérským závodníkům pocit seriálového klání na různýchg tratích českých hor. Druhý ročník bežeského seriálu je navíc zajímavý i nově zavedenými peněžitými odměnami pro nejlepší závodníky v pořadí.

Vítěz takzvané Velké Ski Tour (nejdelší tratě v jednotlivých závodech) totiž získá částku 100 tisíc Kč, druhý v pořadí 70 tisíc a třetí 30 tisíc Kč. každý lyžař, který absolvuje alespoň jeden závod v každé lokalitě, získá na konci sezony titul Ski Tour Master.

Dalšími závody Patria Direct Ski Tour budou po Jizerské a Jilemnické padesátce 31. ledna a 1. února Orlický maraton a 21. a 22. února Šumavský maraton.