„V Zásadě umí dobře organizovat a mají tam pěkný sportovní areál," právě taková myšlenka provázela rozhodnutí fotbalového týmu umělců Amfora, který si přijel na místní fotbalové hřiště zahrát fotbal. Potvrdil to také Miroslav Princ, předseda SK Zásada. A nebylo to ledajaké fotbalové utkání.

Jak to, že Amfora přijela hrát právě do Zásady?
Bylo to rozhodnutí a propojení lidí, kteří vědí, jaké podmínky můžeme v Zásadě nabídnout. Hlavním cílem ale bylo splnit poslání tohoto zápasu.

Kdo z umělců se na hrací ploše objevil?
Za Amforu nastoupil třeba známý herec Roman Skamene, také zpěvák Standa Hložek, moderátor Václav Tittelbach, Karol Dobiáš a fotbalista Antonín Panenka.

Dorazila také herečka Jiřina Bohdalová?
Ano, slavnostní výkop provedla Jiřina Bohdalová a nechyběla ani herečka Zora Jandová.

A kdo si tedy na hrací ploše poměřil síly?
Byli to hráči Amfory proti týmu hospicu Zdislava, který posílili ještě někteří zástupci sponzorů nebo partnerů této akce.

Amfora vyhrála…
Ano, ale na této akci určitě nebyl výsledek důležitý, ale především to byla charitativní myšlenka, která fotbalový zápas provázela.

Do hospicu tedy putovaly peníze ze vstupného?
Ano, vstupné bylo sto korun, děti za polovinu, do šesti let ale zdarma. Další peníze byly také z dražby dresu Amfory, který podepsal celý osmnáctičlenný fotbalový tým a fotbalového míče. Toto se vydražilo za pět tisíc korun a šťastný majitel si odnesl určitě hezkou památku. Dražba se konala přímo na fotbalovém hřišti před zraky diváků.

S hospicem Zdislava spolupracujete pravidelně?
Zatím je naše spolupráce v začátcích. Ale pro dobrou věc jsme vždy připravení udělat, co bude v našich silách.

Program přivezla i Amfora...
Ano, připravila si na poločasovou přestávku hry pro děti. Kopaly do branky a soutěžily v různých fotbalových dovednostech. A samozřejmě také dostaly od Amfory ceny.

Jaká byla návštěvnost?
Na fotbal přišlo několik stovek diváků, v areálu bylo připravené občerstvení a parkování hned vedle.