Spolu se závodníky z Rožnova, kteří jeli na malých dvanáctipalcových koloběžkách, se na trasu 61,3 km vydali i dva jezdci na tzv. “velkých“ koloběžkách.
Nejrychlejším z nich byl Richard Jisl z Jablonce. „Závod provázelo nádherné počasí a skvělá práce organizátorů a já osobně jsem si to opravdu užil. Jediný stinný okamžik byl při sjezdu k josefodolské přehradě, kde jsem byl první, kdo dojel k cyklistovi, který zde spadl. Byl v bezvědomí a měl zapadlý jazyk. Nechtěl jsem s ním hýbat, protože jsem si nebyl jistý, jestli nemá nějaká další poranění, takže jsem mu jen rozevřel čelisti, i když mi málem ukousnul prsty. V ten okamžik už si ho naštěstí převzala Horská služba, jejíž zajištění bylo opravdu perfektní. Odjížděl jsem otřesený, ale vědomí, že je trasa takhle skvěle pokrytá, bylo určitě pro všechny startující hodně příjemné.“

Jisl je mistrem světa v koloběhu a jezdí na finské koloběžce Kickbike, která má vepředu velké horské kolo a odpruženou vidlici. V celkovém hodnocení Nova Author Cupu skončil na úctyhodném 1599. místě, v kategorii mužů do 50let pak 369.

Pořadí Nova Author Cupu – koloběžky: 1. Jisl (Kidokai Jablonec) 3:12:05 hod., 2. Mandula 3:56:19, 3. Michálek 4:19:10, 4.Randus (všichni VKK Rožnov) 4:38:08.