„Situaci s omikronem pečlivě sledujeme a nic nepodceňujeme. Jednáme s předsedou Národní sportovní agentury Filipem Neusserem o možných scénářích uspořádání ČEZ Jizerské 50. Ten tyto detailně připravené podklady konzultuje se zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR, konkrétně s ministrem Vlastimilem Válkem,” řekl zástupce pořádající agentury Raul Petr Lešek.

Podle jeho slov byly podklady pro bezpečné uspořádání, které byly připraveny, byly pozitivně přijaty. "Za aktuálních podmínek by bylo možné závod uspořádat v podobě, která se velmi přibližuje té, kterou všichni známe ještě z roku 2020,” uvedl Lešek. Podporu organizátoři cítí podle portálu jiz50.cz i ze strany ministra zdravotnictví.

Aktuální podmínky, které umožňují účast až 1000 závodníku v rámci jedné startovní vlny, slibuje klasický třídenní program a drží se termínu 11. až 13. února 2022. Jednotlivé závody by se odjely dle aktuálního programu, žádná ze startovních vln nepřekračuje limit 1000 účastníků. Organizátoři v první řadě dbají na bezpečnostní a hygienická pravidla, samozřejmostí jsou dezinfekce v prostoru celého zázemí, nošení respirátorů v zázemí závodu, kontrola teploty účastníků a další opatření, která zaručují bezpečný průběh celého víkendu.