Účastníků bylo méně než obvykle, přesto na kvalitě závod neutrpěl. Suverénně zvítězil Štěpán Chroustovský, před Michalem Franckem a Laďou Ptačovským. Nejstarším, ale zdaleka ne nejhorším, byl Miroslav Balatka z Albrechtic, který obsadil celkové osmé místo. Ženy suverénně ovládla Jana Jetmarová z Jablonce, která v absolutním pořadí byla šestá.
Startovalo se do chladných vod jablonecké přehrady a úvodní část nejlépe zaplaval nadějný triatlonista Michal Francke, který měl po první části náskok 45 vteřin na druhého Chroustovského. Ovšem ten ho v cyklistické části sjel již u Jindřichova. “Za námi byla po plavání velká díra kolem čtyř minut a prakticky celou cyklistickou část jsme jeli společně, i když jsem úsek na kole celý odtáhl. Byl jsem rychlejší a Michal se mě držel zuby nehty,“ řekl v cíli spokojený vítěz. Na Mariánskohorských boudách začal mladý triatlonista na Chroustovského ztrácet, a ten mu ujel. „Nedokázal udržet mé tempo a navíc asi dva kilometry před cílem zabloudil, když na jedné křižovatce uhnul jinam než měl a trošku si to pokazil,“ litoval spolubojovníka Chroustovský. Ten tak měl před vynáškou pětiminutový náskok, který si v klidu pohlídal a pětatřicetikilogramové břemeno vynesl na Špičák ve druhém nejlepším čase. Rychleji ho vynesl jen třetí v pořadí Ptačovský. „Ten mi dal ve vynášce 50 vteřin, ale nic mu to nebylo platné, náskok jsem měl opravdu velký,“ usmíval se spokojený Jizerskohorský muž. „Závěrečný běh jsem absolvoval s cílem nezranit se a byl to spíš takový výklus,“ přiznal Chroustovský. Závod byl podle něj oproti loňskému těžší z důvodu chladu a silného větru. „To byli moji největší soupeři. Opět závod rozhodla cyklistická část,“ je si vědom závodník. Na otázku, co nosí v batohu na Špičák, odpověděl. „V krosně mám polystyren a na něm na úrovni lopatek šamotové cihly a olovo,“ odtajnil obsah batohu vítěz.
Výsledky: Muži: 1. Chroustovský 2:15,43 hod., 2. Francke 2:26,37, 3. Ptačovský 2:26,48. ženy: 1. Jetmarová 2:34,58, 2. Jiřičková 2:45,33, 3. M. Balatková 2:50,43.