Kde jste startovali tentokrát?
Byli jsme ve švýcarském Anzére na závodě Audi Skicross by Swiss. Startovalo osm holek. Protože jsem si vylosovala žlutou barvu, tak jsem si dráhu vybírala jako poslední. A byla hodně těžká, vlastně ta nejhorší.

Jak zajely soupeřky?
Měla jsem velkou konkurenci ze zahraničí. Bylo vidět, že lyžujou a že se věnují přímo skicrossu.

Jeli jste získat zkušenosti…
Když nás tam viděli, tak z nás měli asi srandu, Češi z Jablonce… ale pak teda koukali, když viděli, že jsme ve svých kategoriích oba získali zlaté medaile. Byli dost překvapený.

V jaké kategorii jsi závodila?
Startovali holky a kluci zvlášť, já v kategorii Kids 2 děvčat, ročník 2002 – 2004.

Jízda se ti tedy vydařila?
Když jsem jela první rozjížďku, tak jsem hned postoupila z prvního místa, měla jsem velký náskok. V další jízdě jsem nejdřív jela druhá, soupeřka měla nejlepší dráhu, nejkratší trasu do zatáčky. V půlce trati jsem ji ale předjela a měla jsem až do cíle proti ní velký náskok.

Taky jsi to vnímala tak, že jste „jen z Jablonce“?
No, už podle toho, co měly za oblečky na sobě, vypadaly jinak. Ale ve finále jsem si byla jistá, že soupeřku můžu porazit. Takže jim teď už bude jasné, že Jablonečáci jsou ze všech nejlepší a že se mají příště na závodech na co těšit, jestli zase přijedeme. Pro mne toto vítězství znamenalo víc, než když jsem vyhrála v letošní Olympiádě dětí a mládeže.

JÁCHYM JIM TO NANDAL

Zlatou medaili ze Švýcarska si přivezl taky Jáchym Jelínek. Diana o něm říká, že je to její druhý trenér, protože jí hodně pomáhá. „Jel jsem taky v kategorii Kids 2, ale los jsem měl lepší než Diana a taky asi nejlepší ze všech Čechů. Z Jablonce jsme se zúčastnili čtyři,“ uvedl ke svému závodu Jáchym.

Kolik vás bylo na startu?
Jelo dvacet čtyři závodníků. V každém rozjezdu jsem měl zelený dres a mohl jsem si dráhu vybírat jako druhý. Ve finále jsem si vybíral jako třetí. Trasa byla, podle mne, dobrá.

Jak tvůj závod probíhal?
Vystartoval jsem první, kluci mne pak dojeli v půlce trati, ale v cíli jsem byl první. Byl to zatím můj asi nejhezčí pocit z vítězství, protože zahraniční konkurence byla fakt silná. A pak zírala…

Takže dobré zkušenosti…
Určitě, bylo fajn porovnat se ze závodníky ze zahraničí.

Sezóna ještě pokračuje?
Ano, ještě nás čekají poslední závody, je to Mistrovství České republiky.

Oba mládežníci se shodli, že za své úspěchy děkují hlavně trenéru Martinu Lomskému. „Je nejlepší ze všech,“ řekl bez zaváhání. Ale pomáhají si všichni.