Jablonecký Judo Klub se tentokrát na své soutěžní dráze vydal hned dvěma směry. Čtyřčlenná skupina pod vedením Jana Českého vyjela směr Olomouc na Olomoucký pohár, na kterém startovalo osmnáct oddílů z České republiky a Slovenska.

A vedli si dobře

A na soutěžním judistickém klání se v žádném případě jablonečtí borci neztratili.

Michal Český vyhrál tři zápasy a bezchybný výkon podal i ve finále, avšak ani to mu nestačilo k zisku prvního místa. Po verdiktu rozhodčích prohrál na pomocný bod.

Bedřich Blažek obsadil s velkým přehledem své oblíbené první místo.

Jan Český pomalu se dostává do formy. Dva zápasy vyhrál, dva prohrál a vybojoval třetí místo.

Roman Štolba s jedním vyhraným obsadil nepopulární čtvrté místo.

Druhé závody byly v Pardubicích, kde se konalo III.kolo regionálního poháru Královehradeckého, Pardubického a Libereckého kraje, který byl zároveň Krajským přeborem jednotlivců a na základě výsledků z tohoto kola se připočítávají pak body do Ranking listu.

Šimon Roháček ačkoliv je nyní v aktualizovaném ranking listu na prvním místě a má účast na republice jistou, zúčastnil se i těchto závodů a potvrdil svůj talent. Opět zvítězil.

Kamila Machková v konkurenci se zkušenějšími soupeřkami se, bohužel, nedokázala prosadit a skončila na třetím místě.

Tadeáš Bobko, Natanael Horváth a Jan Hruška všichni se prali ve váze do 42 kg. Tadeáš první utkání nešťastně prohrál a do opravných bojů ho soupeř nevytáhl.

Honzovi se dařilo

Natanael první zápas také prohrál, ale měl více štěstí a v opravném zápase svou chybu napravil a získal tak celkové sedmé místo. Nejlépe se vedlo nejzkušenějšímu z těchto tří judistů Janu Hruškovi, který se probojoval až do finále. To bylo vyrovnané a skončilo nerozhodně, ale, bohužel, po výroku rozhodčích ve finále prohrál.

Nicole Syřišťová byla na závodech po delší době. Prala se s velkou snahou, ale na medaili to nestačilo. Věří ale, že příště se to podaří.

Semih Pehlivan ze všech našich závodníků se pral nejvíce zápasů. V šestičlenné tabulce obsadil páté místo.

Po tomto Krajském přeboru se účasti na MČR nejvíce přiblížil Jan Hruška, který prozatím před posledním kvalifikačním turnajem figuruje na posledním postupovém místě.

Poslední kvalifikační turnaj se uskuteční již dnes v Teplicích.