V Chomutově se konal třetí kvalifikační turnaj v rámci Českého poháru, kde mohou judisté a judistky získat body do ranking listu a startovat tak na Poháru ČR a Mistrovství ČR. Po náročné první části sezony, kdy byli jablonečtí judisté skoro každý víkend na závodech, to byly poslední závody, na kterých se Judo klub v této první půlce sezony představil. „A s radostí lze konstatovat, že to bylo velice úspěšné zakončení sezony," uvedl trenér Roman Polák. Na závěr této sezóny si dobře vedlo celé mužstvo. Výkony jednotlivých členů očima trenéra Poláka:

Šimon Roháček: (-30 kg), měl v prvním kole volný los a dalšími koly projel jako nůž máslem a po třech vyhraných zápasech obsadil 1.místo.

Matěj Marek: (-38 kg), podal velmi dobrý a bojovný výkon. První tři zápasy vyhrál. V boji o postup do finále si však vybral slabší chvilku a prohrál. V boji o 3. místo se však již koncentroval a získal další medaili pro jablonecký oddíl.

Jan Vlasák: (-34kg), Jan Hruška (-42kg) a Nathanael Horváth(-42kg) bohužel prohráli v silně obsazených váhových kategoriích v prvním kole a dále v soutěži nepokračovali. Příště to bude lepší.

Pavla Niepelová: (-52kg) v prvním kole mezi staršími žákyněmi prohrála. V opravách pak dva zápasy vyhrála, když porazila Koritenskou a Bradáčovou. V boji o 3. místo vedla nad německou závodnicí na yuko, ale pak si po pádu bolestivě poranila pravé rameno. V soutěži chtěla pokračovat. Chvíli se prala jen s jednou rukou, ale nešlo to. Nakonec u ní lékař zjistil zlomenina pažní kosti a musela z téměř vyhraného zápasu odstoupit a obsadila 5. místo. Bohužel ji poranění vyřadí na delší dobru s tréninku.

Matyáš Sobota: (-60 kg) se v kategorii starších žáků pouze rozcvičil. Jako favorit pět zápasů vyhrál před časovým limitem a získal další zlatou medaili do své sbírky.

Martin Ivanka, Filip Ivanka a Marián Valeš válčili v kategorii -66kg. Marián podal bojovný výkon a byl pro všechny nepříjemným soupeřem. Tři zápasy vyhrál a dva prohrál a obsadil velmi pěkné 5. místo. Snad ho tento výkon „nakopne" do druhé části sezony. Martin a Filip nedali svým soupeřům šanci a potkali se tak opět ve finále. Tentokrát zvítězil Martin.

Andrej Brovdij: (-73kg) svůj první zápas prohrál a soupeř ho do opravných bojů nevytáhl. Méně kliků „myší" a více kliků v tělocvičně, jiná cesta není, Andreji, radí trenér.

Dorostenci Marek Man a Matyáš Sobota v kategorii do 60 kg se prali velmi dobře. U každého však jeden prohraný zápas znamenal, že lépe jak třetí neskončil. Všechny zápasy v opravných bojích vyhráli a v utkáních o 3. místa oba naši borci nastoupili shodou okolností proti borcům rovněž z jednoho oddílu ( TJ Kralupy n.Vlt.) Oba zápasy byly vyrovnané, více sil měl však Matyáš a po zlatu ve starších žácích získal i bronz v dorostencích. Marek Man obsadil 5.místo

Ivan Dubovyk: (-90kg) svůj první zápas prohrál, v dalších dvou však zvítězil a obsadil v malé, ale kvalitně obsazené kategorii 3. místo!

Dorostenka Kateřina Poláková: (-70 kg) podala dobrý a bojovný výkon a ukázala zlepšení formy. Na nejlepší to však stále ještě nestačilo a obsadila 4.místo.

Z posledních závodů celoročního seriálu si jablonecký Judoklub ale přivezl ještě další ocenění.

Ještě bronz a Bára

Jablonecký oddíl celkovým počtem získaných bodů totiž obsadil také třetí místo mezi všemi pětaosmdesáti družstvy, která se do Chomutova na turnaj sjela. A to v této silné konkurenci je opravdu úctyhodné umístnění, které zaslouží pochvalu všech jabloneckých judistů. Jablonecké judo reprezentovala i rozhodčí Bára Hoření. A nutno říct, že velmi objektivně. Trenéři všem poděkovali za výkony. A už teď se všichni těší na letní přípravu. Začíná jim už začátkem července.