V programu kola proti sobě nastoupilo šest oddílů. „Minimálně třetí místo nám patří, což je v tomto kole výborné. Máme mladé družstvo složené z juniorů a dorostenců. A kluci svými výkony překvapili, kvalifikovali se a v této skupině se dostali už daleko. Jsme spokojení. Mužů máme v družstvu teď málo,“zhodnotil průběh závodu ředitel Michael Man.

Poslední kolo mělo nádech derby, utkali se v něm jablonečtí a liberečtí judisté. Na žíněnce panovala bojovaná atmosféra. Lemovali ji fanoušci obou družstev a podporovali své zástupce na tatami. Ředitel Man ale potvrdil, že jsou s Libereckými navzájem kamarádi. „Nejdůležitější pro nás bylo, že tento závod můžeme brát jako přípravu na mistrovství republiky seniorů mužů a žen, které pořádáme v této hale 27. dubna,“ dodal Man.

Třešničkou na dortu bude účast Lukáše Krpálka, který přijede na autogramiádu. Jsou to největší a nejprestižnější závody, které se v naší republice pořádají,“ informoval ředitel akce.

V judistických kláních se kategorie seniorů počítá od sedmnácti let věku výš.

Do Jablonce se poslední dubnovou sobotu sjedou nejlepší judisté z celé republiky. Dorazí také olympionici David Klammert, Pavel Petřikov a olympijský vítěz a mistr světa Lukáš Krpálek.

Šampion rozdá podpisy

„Po finálových blocích proběhne autogramiáda, všechno, co se dá podepsat, památníček, učebnice, pásek , kimono, tričko, různé části těla, které si již nikdy nebudete umývat, tak to si určitě vezměte s sebou,“ vzkazuje ředitel závodu Michael Man všem, kteří se chystají se přijít do haly podívat a počkat si na podpis mistra světa.

Mezi největší opory jabloneckého judistického týmu bude na MR patřit Matyáš Sobota. Sice tentokrát pro zranění zápas vzdal a z žíněnky odkulhal, ví už teď dobře, že na blížící se mistrovství republiky se chce připravit co nejlépe. „Jako poslední jsme se dnes prali s libereckým družstvem. Před ním jsme nastoupili ještě proti soupeřům z Plzně, Prahy a Tábora. Já jsem svůj první zápas proti zástupci Tábora suverénně vyhrál. Druhý jsem šel proti Liberci, ale ten jsem musel kvůli zranění vzdát,“ vysvětlil pro všechny své příznivce Matyáš Sobota.

Ten si v minulých dnech zranil prst u nohy a druhý ligový zápas byl pro bolavou končetinu příliš velkou zátěží. „Uhodil jsem se do zraněné nohy a dál to nešlo. Ale doufám, že za týden, na republice mužů, už to bude v pořádku a budu se prát na sto procent za svůj tým,“ dodal rozhodně Matyáš Sobota.

Jablonečtí pořadatelé si nemohou na nedostatek práce stěžovat. Jako zkušení a výborní organizátoři budou mistrovství ČR opět organizovat. A hned na další den, 28. dubna, ještě připraví samurajskou katanu.