Pět závodníků Judo klubu Jablonec se zúčastnilo v městské sportovní hale v Olomouci mistrovství České republiky juniorů a juniorek.
Trenérská dvojice Pavel Hrubý a Tereza Hořejší nasadila na tento vrcholný turnaj v kategorii juniorů Richarda Koubka, Petra Kabelku a Karla Linka. „Kluci bojovali se střídavými úspěchy. Nejlepší umístění vybojoval Ríša Koubek, který ve své kategorii skončil sedmý,“ zmínila výsledky juniorů trenérka Tereza Hořejší.
V kategorii juniorek měl jablonecký Judo klub dvě děvčata Janu Kopačíkovou a Evu Koubkovou. „Jana sbírá zatím zkušenosti z těchto velkých turnajů a prozatím neprošla sítem kvalifikace,“ sdělil ohledně výkonu Koubkové trenér Pavel Hrubý.
Nejlepší jablonecká závodnice – reprezentantka Eva Koubková nastoupila ve váze do 57 kg a potvrdila, že jí právem místo v českém národním týmu patří. „Eva předvedla výborný výkon a prohrála až ve finále a získala tak pro naše barvy stříbrnou medaili. Svým výkonem a výsledkem si řekla o nominaci na blížící se mistrovství Evropy. Všem judistům patří velký dík za bojovnost,“ poděkovala svěřencům trenérka Hořejší.