V semifinále atletického mistrovství republiky juniorů se sešla nejlepší družstva Libereckého, Středočeského, Ústeckého a Pardubického kraje. A jednalo se o velice kvalitní celky.

Favoritem mítinku bylo družstvo Turnova a jeho vedení se podařilo sestavit mimořádně silný tým. Loňské dorostenecké mistry republiky posílilo formou hostování o velmi kvalitní juniory z Mladé Boleslavi (o kladiváře Jana Dvořáka) a z Liberce (o vrhače Lukáše Gábora) a vytvořilo celek, který je vysokým favoritem i na titul mistra republiky.

Rovněž AC Pardubice vytvořil velmi silné družstvo. Ale i družstva Středočeského kraje TEPO Kladno a Slavoj Stará Boleslav (posílená o mistra republiky Martina Říčaře z Českých Budějovic) spolu se silným přeborníkem Ústeckého kraje VTŽ Chomutov a tradičně kvalitní Hvězdou Pardubice mají vysokou výkonnost.

Za těchto okolností je velkým úspěchem a překvapením, že třetí místo vybojovali junioři TJ LIAZ Jablonec. Vedoucí družstva sice posílil kvalitní družstvo juniorů o několik dobrých dorostenců, ale že by síla vytvořeného kolektivu stačila na třetí místo v tak nabitém semifinále, o tom se mu nemohlo ani snít. Všichni jablonečtí borci podali totiž výkony na hranici svých osobních možností.

Vynikající výkon podal zvláště Jan Kubista v běhu na 400 m a 800 m, dále štafeta 4 x 100 m v sestavě Lechner, Fadrhonc, Kožíšek, Kubista, štafeta 4 x 400 m v sestavě Žižka, Kubista, Pulíček, Spura a čtyři borci, kteří si vytvořili osobní rekordy. Byli to Lukáš Kožíšek v běhu na 400 m překážek, Vojtěch Truhlář a Jan Lechner v trojskoku a Roman Pulíček v hodu oštěpem. Z mimo jabloneckých byli vynikající Tomáš Voňavka z Kladna v hodu diskem a dva turnovští vrhači Jan Dvořák v hodu kladivem a Jaromír Mazgal ve vrhu koulí.

Pořadí družstev: 1. Turnov 252 body, 2, Pardubice 201 bod, 3. LIAZ Jablonec 141 bodů, 4. AC TEPO Kladno 120 bodů, 5. SKP Pardubice 118 bodů, 6. TJ Stará Boleslav 101 bod., 7. Chomutov 88 bodů, 8. AC Mladá Boleslav 6 bodů. Do finále mistrovství republiky, které se koná v sobotu v Pardubicích postupuje prvních pět družstev.