Kadetky po dvou výhrách nad Kyjovem o víkendu odjíždí na odvety na jižní Moravu a uplynulý víkend se o totéž pokusil již podruhé tým trenérů Čmejrka a Wirsigové. Vstup se ve dvou domácích zápasech proti Střední škole míčových her Brno B povedl, a teď je nutné se připravit na odvety v Brně, či případný pátý zápas v Jablonci.

Bižuterie Jablonec - SŠMH Brno 78:66 (22:25, 38:39, 64:58)

Začátek se domácím povedl, ale po pěti minutách se začala zřejmě projevovat odpovědnost, či spíše nervozita na domácích hráčkách. Soupeřek přijelo na dvojzápas pouhých šest, a tak se dalo předpokládat, že by je domácí hráčky mohly uběhat. Nervozita však byla v prvním poločase příliš silná a Brňanky si stále udržovaly minimální náskok. Nepříliš se dařilo nejlepší střelkyni týmu Klokočníkové, která často chybovala a byla z toho až nešťastná. Z dalších hráček držela prapor Vacková a ze sester Ješkeových tentokrát Kristýna, která šikovně odebírala míče a rychle zakončovala. Z rozehrávaček se líbila Míša Hujerová. Třetí čtvrtina rozhodla o výsledku, i když domácí hráčky nechávaly početné domácí publikum v určitém napětí. V sobotu sledovalo duel 120 diváků.

Sestava a body: Klokočníková 12, Vacková 11, K. Ješkeová 10, Bastlová 8, Čmejrková, Morávková a T. Ješkeová po 7, P. a M. Hujerovy a Pilná 4, Brožková a Fiedlerová 2.

Bižuterie Jablonec - SŠMH Brno 77:57 (28:19, 44:37, 64:51)

Nedělní odveta byla již s poněkud méně nervózním průběhem, ale i hrou domácích hráček. Hostující tým se ale přes noc nezměnil a produkoval technický basketbal s neohroženými nájezdy pod koš, a když hráčky byly při šanci faulovány, tak téměř s jistotou proměňovaly trestné hody. Přesnou střelbu předvedly Brňanky i ze střední a delší vzdálenosti, s čímž měla Bižuterie velké problémy. V neděli se více dařilo Klokočníkové, i když si našla mušku spíš ze střední vzdálenosti a dobrým výkonem ji podporovala Petra Pilná. Je pozoruhodné, že v průběhu obou zápasů se do střelecké listiny Bižuterie zapojilo vždy všech dvanáct hráček.

Za čtrnáct dní jedou jablonecké hráčky do Brna, tak uvidíme. Případný pátý zápas by se hrál 14. května v Jablonci nad Nisou.

Sestava a body: Pilná 13, Klokočníková 12, setra Ješkeovy po 10, Vacková 9, Čmejrková 7, P. Hujerová a Morávková 4, Bastlová, Brožková, Fiedlerová a M. Hujerová 2.

(lj)