Basketbalová juniorka jablonecké Bižuterie, která po sehrání téměř poloviny extraligy juniorek, kterou hrála téměř komplet na palubovkách soupeřů, přivítala soupeřky nejlepšího českého týmu žen USK Praha. Zázrak se ale nekonal, hosté s jistotou zvítězili, a tak o setrvání v nejvyšší české soutěži budou muset jablonecká děvčata bojovat s jinými celky.

Soupeřky přijely kompletní, přece jen měly z Bižuterie respekt. Domácí měly ale respekt také, hned od začátku při nevyužitých šancích Klokočníkové a T. Ješkeové, která se však krátce poté zranila a zápas pro ni skončil. Po třech minutách byl stav 0:6, když trojkou snížila Čmejrková na 3:6. Druhá čtvrtina byla výsledkově vyrovnaná (12:12), ale naděje na obrat byla stále minimální. Po poločasové přestávce hráčky USK přidaly na rychlosti a třetí část vyhrály 25:10. Soupeřky byly stále v pohybu, za to domácí po poradě u trenéra si pohazovaly na koš a některé řešily zřejmě taktiku ve stoje u lavičky. Bižuterie nemá určitě tak kvalitní kádr a při zranění T. Ješkeové a bez formy hrající tradiční opory Klokočníkové (šestky 6/1) to nešlo. Čmejrková se snažila střílet, ale na kvalitní obranu USK to bylo málo. Ale za to se zaměřila opět na trojky v posledních vteřinách, když krásnou střelou i tentokrát zakončila nacvičený signál.

Sestava a body: Čmejrková 15 (4 x trojka), Klokočníková 13, Fiedlerová, Růžková a K. Ješkeová po 4, Kerhartová a Sedláčková 2, T. Ješkeová, Dolenská, Pískačová a Divišová.