BASKETBAL:
Oblastní přebor starších minižákyň: sobota v 10 a 12 hodin: Bižuterie Jablonec – Studánka Pardubice, hraje se v hale ISŠ bižuterní. v Jablonci.

FOTBAL:
Gambrinus liga, 10. kolo: neděle v 17 hodin: FK BAUMIT Jablonec – AŠ Mladá Boleslav, hraje se v Chance aréně v Jablonci
Česká fotbalová liga, 9. kolo: sobota v 10.15 hodin: FK BAUMIT B Jablonec – Viktoria Plzeň B, hraje se v Českém Dubu.
Krajský přebor, 9. kolo: sobota v 16 hodin: Jiskra Mšeno Jablonec – TJ Desná , ŽBS Železný Brod – FK Sedmihorky.
I. B třída, 9. kolo: sobota v 16 hodin: FC Jenišovice – Jiskra Mšeno Jablonec B.
Česká liga staršího dorostu: sobota v 10.15 hodin: FK BAUMIT Jablonec – Bohemians 1905 B, areál Břízky.
Česká liga mladšího dorostu: sobota ve 12.30 hodin: FK BAUMIT Jablonec – Bohemians 1905 B, areál Břízky.
Česká liga starších žáků: neděle v 10.15 hodin: FK BAUMIT Jablonec – FK Pardubice, hřiště Mšeno
Česká liga mladších žáků: neděle ve 12 hodin: FK BAUMIT Jablonec – FK Pardubice, hřiště Mšeno.
Krajský přebor staršího dorostu: sobota 13 hodin: ŽBS Železný Brod – FK Sedmihorky, neděle v 9.30 hodin: Jiskra Mšeno – Višňová .
I. A třída dorostu: sobota v 10 hodin: FK Lučany – Sokol Zásada, neděle v 10 hodin: Spartak Rychnov – FK Košťálov B, v 11.30 hodin: Jiskra Mšeno Jablonec – Sokol Horní Branná (UMT).
Krajský přebor starších žáků: sobota v 9.30 hodin: TJ Desná – Stráž pod Ralskem (UMT).
Krajský přebor mladších žáků: sobota v 11.15 hodin: TJ Desná – Stráž pod Ralskem (UMT).
Okresní přebor Autoškola Čičmanec, 8. kolo: sobota v 16 hodin: Spartak Smržovka – Spartak Rychnov, Viktorie Janov – Jiskra Tanvald, SK Hodkovice – Jiskra Josefův Důl, Slavoj Kořenov – FK Lučany B, neděle v 15 hodin: FK Velké Hamry B – FC Pěnčín B, v 16 hodin: ŽBS Železný Brod B – Jiskra Harrachov, Sokol Rádlo – Sokol Kokonín A (UMT Břízky).
Okresní soutěž III. třídy, 7. kolo: sobota v 16 hodin: Sokol Držkov B – Camel, Sokol Radčice – Sokol Kokonín B, v 18 hodin: Roma Jablonec – Vesko Nová Ves (UMT Břízky, umělé osvětlení), neděle: v 10 hodin: Sokol Zásada B – FC Jenišovice B, v 10.30 hodin: SK Hodkovice B – Albrechtice, v 16 hodin: Sokol Plavy B – Sokol Jistebsko.
1. finále Tipsport okresního poháru, jehož partnerem je Gastep: Středa 16.30 hodin: Harrachov – FK Lučany B, hřiště Kořenov.
Okresní přebor starších žáků: sobota v 10.30 hodin: FC Pěnčín – BAUMIT Jablonec, ve 12 hodin: FK Lučany – Spartak Smržovka, středa v 16 hodin: Spartak Smržovka – FK Lučany.
Okresní přebor mladších žáků: sobota v 9 hodin: SK Hodkovice – FC Jenišovice, v 10.30 hodin: Jiskra Tanvald – Spartak Rychnov, neděle ve 13.30 hodin: Jiskra Mšeno Jablonec – Sokol Plavy, ŽBS Železný Brod – Sokol Držkov, ve 14.45 hodin: Sokol Rádlo – Spartak Smržovka (UMT Břízky Jablonec).
Turnaj mikrožáků: sobota v 9 hodin: Sokol Zásada pořádá na travnatém pažitu v Zásadě třetí turnaj mikrožáků narozených v roce 2001 a mladších.

HÁZENÁ:
II. liga: Sobotu 17 hodin: ELP Jablonec – Slávie Praha, hraje se Městské sportovní hale v Jablonci.
Severočeská liga mužů: Neděle 14 hodin: ELP Jablonec B – Handball Liberec, hraje se na hřišti v jabloneckých Pasekách .
Severočeská liga starších žáků: Neděle 11.30 hodin: ELP Jablonec – Handball Liberec, hraje se na hřišti v jabloneckých Pasekách.
Severočeská liga mladších žáků: Neděle 10
hodin: ELP Jablonec – Handball Liberec, hraje se na hřišti v jabloneckých Pasekách.

HOKEJ:
Liga juniorů: pátek v 17.45 hodin: HC Vlci – HC Letňany Praha, Městský zimní stadion v Jablonci.
II. liga mužů: středa v 18 hodin: HC Vlci – HC Roudnice nad Labem, Městský zimní stadion v Jablonci.

JUDO:
I. liga mužů: Sobota: 11 hodin. Judo klub Jablonec pořádá na kurtu číslo 4 v Městské sportovní hale v Jablonci 3. kolo dorostenecké ligy.

PŘESPOLNÍ BĚH:
Mšenský přespolní běh, 45. ročník: Sobota 9 hodin: Ski klub Jablonec nad Nisou pořádá v lyžařském areálu ve Mšeně 45. ročník Míšenského přespolního běhu, který je zároveň Okresním přeborem Jablonecka. Kategorie : Předškolní děti roč. 2004 a ml. - 200 m, dívky roč. 2003 a 2002 - 500 m, chlapci roč. 2003 a 2002 - 500 m, dívky roč. 2001 a 2000 - 700 m, chlapci roč. 2001 a 2000 - 700 m, žákyně ml. r. 99 a 98 - 1 km, žáci ml. r. 99 a 98 - 1 km, žákyně st. r. 97 a 96 - 2,5 km, žáci st. r. 97 a 96 - 2,5 km, dorostenky ml. r. 95 a 94 - 3,5 km, dorostenci ml. r. 95 a 94 - 3,5 km, dorostenky st. r. 93 a 92 - 5 km, ženy a juniorky r. 91 a starší - 5 km, dorostenci st. r. 93 a 92 - 7,5 km. muži a junioři r. 91 a starší - 7,5 km.
Bohdalovický přespolák, III. ročník: Neděle 9 hodin: Sokol Velké Hamry oddíl lyžování pořádá III. ročník Krajského poháru v přespolním běhu žactva a mladšího dorostu, veřejný závod staršího dorostu, mužů a žen a Sokolský pohár Jizerské župy – Bohdalovický přespolák. Start závodu je v 9 hodin u Myslivecké chaty v Bohdalovicích. kategorie 2004 a ml. 150 m, ročník 2002/2003 – 300 m, Mladší žákyně 2000/2001 600 m, mladší žáci 2000/2001 – 800 m, mladší žákyně 1998/99 – 800 m, Mladší žáci 1998/99 – 1000 m, starší žákyně 1996/97 – 1000m, starší žáci – 1996/97 1500 m, dorostenky mladší 1994/95 2 km, dorostenci mladší 3 km, Dorostenky starší 4,5 km, dorostenci starší 4,5 km, ženy a juniorky – 4,5 km, Muži a junioři – 6 km, veteráni 4,5 km.

VOLEJBAL:
Krajský přebor mužů – M2: Sobota 10 a 13 hodin: TJ Sokol Janov nad Nisou A – TJ Turnov B, hraje se v janovské sokolovně.
Javor Cup 2009: Sobota 9. hodin: V městské sportovní hale se v sobotu koná tradiční volejbalový turnaj smíšených volejbalových družstev Javor Cup.