„Tyto závody byly výjimečné v tom, že se závodníci mohli svými výsledky nominovat na mistrovství Evropy. A to se podařilo jabloneckým odchovancům Ondřeji Maškovi a Lukáši Fraňkovi," potvrdila velký úspěch Jabloneckých jejich trenérka.

Do Račic odjelo šestnáct závodníků různých kategorií, za benjamínky C Barbora Zoubková a Carolina Serra, za benjamínky B Barbora Sovová. Benjamínci B, kluci, měli zastoupení v Petrovi Tegzovi. Žačky reprezentovaly Jindřiška Palatová a Veronika Maříková a žáky zastupovali Jan Syka, Barnabáš Halama, Jakub Serra, Marek Punčochář, Viktor Zoubek. V dorostenkách závodily Tereza Hettfleischová a za dorostence jel Michal Voronič a Petr Pošmourný.

KONKURENCE SE NELEKLI

Juniorky měly také své želízko v ohni, a to Šárku Landovou, v kategorii žen nechyběla Michaela Tegzová. „Nesmíme ale zapomenout na stejně důležitého člena oddílu, Nikolu Hettfleischovou, která pořizovala snímky ze závodů a byla psychickou podporou celého týmu," uvedla trenérka.

Účastníci závodili na tratích 200 m, 500 m a 1000 m, na kterých jablonečtí kanoisté, i přes obrovskou konkurenci, získali kromě cenných zkušeností také sedm medailí. Michal Voronič obsadil třetí místo v závodě na 500 m a ještě první místo v závodě na 1000 m na deblkajaku s Michaelem Prokopem z Předměřic a také druhé místo v závodě na 500 m na čtyřkajaku. A stejnou příčku vybojoval i v závodě na 200 m na deblkajaku opět s Michaelem Prokopem.

Carolina Serra obsadila třetí místo v závodě na 1000 m, první byla také v závodě na 200 m. A Peter Tegza obsadil třetí pozici v závodě na 200 m.

O MLADÝCH USLYŠÍME

„Vzhledem k většímu množství začínajících závodníků jsou výsledky velice nadějné pro budoucnost našeho oddílu a určitě se máme na co těšit. Původní opory oddíl pro letošní sezónu opustily, a tak je potěšující, že se za ně najdou nástupci dokonce na stupních vítězů," zhodnotila trenérka úspěšné závody. A jablonečtí kanoisté přivítají mezi sebou i další zájemce. „Pokud byste chtěli vybrat nějaký pohybový kroužek pro vaše ratolesti, tak neváhejte a přijďte mezi nás do loděnice u jablonecké přehrady. Posíláme všem vodácké „ahoooj" a těšíme se na nové kamarády," vzkazuje rodičům i dětem trenérka. V loděnici u hráze jablonecké přehrady můžete za kanoisty přijít každé úterý, středu a čtvrtek od šestnácti hodin.