Jablonečtí pdcestovali v úterý spolu s národním týmem Shikon Czech National Squad do Spojených států amerických, kde se 11. a 12. června zúčastní mistrovství světa v karate na jihu Floridy.

Česká republika vyslala na světový šampionát sedmnáct závodníků a jednoho rozhodčího. Doma však z pracovních důvodů zůstal trenér národního celku Ondřej Musil, který tak bude počínání svých svěřenců sledovat na dálku.

Na otázku, jaké šance mají zejména Jablonečané, Ondřej Musil odpověděl. „Zejména družstvo Martin Nožička, Tomáš Lexa a Robert Musil má podle mého medailové ambice. Z posledních třech šampionátů se bez medaile nevrátili a věřím, že své kvality trio potvrdí i ve Spojených státech.“

Méně již jablonecký kouč Bižuterie i národního týmu věří v medailový zisk Filipa Melíka, i když i on může překvapit. „Filip je mladý osmnáctiletý karatista, který jede do Ameriky sbírat zkušenosti. Pro něj to bude křest ohněm,“ sdělil na adresu talentovaného borce Musil.

Kromě Jablonečanů nejsou bez šance na zisk některého z cenných kovů ostatní čeští reprezentanti. „Řekl bych, že reprezentační tým odjel v silném složení a není bez šance na medaile. Mezi reprezentanty je i členka Slavie TU Liberec Terka Matějková.