Kafková získala stříbro a bronz, Řehořková stříbro. Do bojů o cenné kovy se zapojilo celkem sedm českých závodníků, z nichž dvě děvčata byla z klubu Soshiki Tanvald. „Před odletem do Slovinska obě absolvovaly několikadenní soustředění v Jablonci nad Nisou s ostatními reprezentanty a podle výsledku lze říci, že velmi vydařené,“ řekla trenérka klubu Soshiki, bývalá úspěšná česká reprezentantka Lenka Smětáková a dodala: „Soupeřky byly velice silné a vyrovnané a vedle cvičení šlo i o to, kdo zvládne tento velký závod lépe psychicky“.

První nastoupila Lucie Řehořková, která závodila v disciplíně kata stylu Shorin ryu, ve které si vedla na výbornou a ve finálovém kole se dokázala vměstnat mezi americkou a argentinskou závodnici a obsadila tak krásnou, stříbrnou příčku. „Druhý den si s podobným úspěchem vedla i Jiřina, která závodila také v disciplíně kata Shorin ryu, kde ve finále obsadila též druhou příčku za závodnicí z USA,“ sdělila Smetáková. Kafková soutěžila i v kata s Bo (tyč), kde získala také bronz. Zlato zde vyhrála Slovenka a stříbro závodnice z Argentiny.

„Pro obě závodnice je to veliký úspěch a zážitek, a také zhodnocení jejich dlouholetého cvičení a doufejme, že si na příštím MS, které se koná v americké Miami, podobný úspěch znovu zopakují,“ přeje si Smetáková.