Z German Open v kick boxu, který se konal v německém Mnichově, si úspěšná jablonecká Martina Ptáčková přivezla stříbrnou medaili. Byla se stříbrem spokojená nebo pomýšlela na zlato? "Vždycky chci udělat ten nejlepší výsledek a vyhrát. S výkonem spokojená jsem, s výsledkem už méně. Za všechny výhry i prohry si můžu sama. Tady se mi dokonce povedlo dostatečně nabodovat, a za držení, které je zakázané jsem zase o body přišla," říká.

Která soupeřka byla nejtěžší?
Nezáleží na tom, kdo se proti mně v ringu postaví. Vše záleží a vychází jen ze mě. Nemám strach, ale respekt a hlavně nikoho nepodceňuji. Takhle to už mám od začátku mé kariéry. Konkurence je velká, každý se zlepšuje a chce být nejlepší.

Martina a trenérZdroj: Březinová DagmarJak jste se připravovala?
Připravuji se průběžně po celý rok. Kromě tréninku zařazuji různá doplňková cvičení, která mi pomáhají, běhy do vrchů, posilování. Cvičím tabatu, chodím plavat. Postupně zařazuji i mentální trénink.

Jaké zápasy vás čekají?
V nejbližší době mě čekají další mezinárodní závody, které budou přípravou na nadcházející Světový pohár, který se tradičně bude konat v rakouském Innsbrucku. Samotný vrchol ale přijde na podzim, kdy se bude konat MS. Na to teď, ale vůbec nemyslím. Užívám si výhry a připravuji se na nejbližší zápasy. Závody ráda nemám. Je to hrozně zavazující. Lidé ve mně věří a vůbec si neuvědomují, že člověk nemůže vyhrávat vždycky. Jsem pak pod tlakem, což je špatně. Slíbila jsem si, že už si všechna utkání budu jen užívat. Jen mám obavy, že mi to moc dlouho nevydrží.

Dvojnásobná mistryně
"Na medaile nečekejte na gauči," vzkazuje mistryně světa

Co studium a další aktivity?
Upřímně asi procházím tím nejhezčím obdobím v životě. Všechno je tak, jak si přeji, po všech stránkách. Škola, práce, osobní život.
Otevíráme nové tréninkové hodiny pro maminky s dětmi. Na to se moc těším. Budu to zase úplně jiná cílová skupina. V nejbližší době složím II. nejvyšší trenérský kurz. Studium na UK jsem úspěšně zakončila zkouškami. Pořádala jsem a ještě chystám další motivační přednášky, těší mě, s jakým zájmem všichni poslouchají. To je snad ta největší odměna.

Chystáte dětský kemp a plánujete účast na půlmaratonu, jak to všechno stíháte?
Nyní se začíná točit upoutávka k našemu filmu, čehož si nesmírně cením. Mimo to jsem začala psát o lidských právech pro Amnesty international. Jsem ráda, že mohu svými postřihy přispět a udělat tak lepší osvětu. Oblečení s naší značkou už začíná pomalu, ale jistě běžet. Dále jsme vyhlásili výtvarnou soutěž pro děti ze základních škol. Od sponzorů jsme obdrželi krásné diáře a kalendáře, nejlepší obrázky vybíráme a podle nich vyrobíme našeho nového maskota.

Dáte se i na dráhu modelky?
Moc mě těší i to, že budu prezentovat různé sportovní oblečení od módních návrhářů. Už jsem začala a moc si to užívám. Připravuji také velký dětský tréninkový kemp. Také se snažím splnit, to, co jsem si tento rok zařekla. Minulý rok to byl půlmaraton, v letošním roce to bude kromě extrémního překážkového běhu maraton, a v dalším roce 64 km. Jednou uběhnu 100 km. Také absolvuji certifikovaný potápěčský kurz. To se mi bude pro další kaskadérskou přípravu určitě hodit.

Vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Libereckého kraje za rok 2016 proběhlo 4. dubna v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Na snímku Eva Samková.
Nejúspěšnějším sportovcem se stala Koukalová. Pro cenu si došla jen Samková

A vydáte se také do zahraničí?
Pojedu na delší dobu pracovně do Bruselu do Evropského parlamentu. A taky už vybírám, kam se letos vypravím na dovolenou. Děje se toho opravdu hodně, ty nejlepší nabídky jsou nyní v počátcích jednání. A já, už se na ně nesmírně těším.

Takže máte před sebou řadu dalších úkolů a plánů…
Neustále chci na sobě pracovat. Ráda bych se posunula zase o kousek dál. Uvidíme, kam mě osud v mém životě dále zavane, já mu ale půjdu naproti a pomůžu mu, abych byla ještě víc spokojená. Můj program je neustále nabitý. Neumím si ale představit, že bych žila jinak. Je to můj svět. A stejný název má také moje kniha.