„Na vítězství v semifinále jsem neměl, ale své čtvrtfinále jsem vyhrál zaslouženě," uvedl Petr Kareš. „Zápasit v Rusku je, nebo by mělo být, snem každého zápasníka. Je to tam jiné, každému je úplně jedno jestli boxujete, umíte nebo neumíte lokty, kolik máte zápasů, nebo v jaké disciplíně. Jdete do ringu bojovat proti těm nejlepším, a na konci zápasu jste pro diváky a své soupeře buď někým nebo nikým, bez ohledu na výsledek. Pro mě jedna z nejcennějších zkušeností v ringu i v životě," dodal Petr Kareš na adresu sobotní ruské štace.

V prvním zápase se postavil proti reprezentantovi Ázerbájdžánu a zvítězil 2:1 na body. „První kolo jsme se koukali, co ze soupeře vypadne. Kolo bodově vyhrál. Ve druhém jsme přidali na obrátkách a kolo jasně vyhráli. Třetí kolo kdo s koho jsme též tahali za delší konec provazu, to cítil i soupeř a zkoušel vyhrát na jedničku. Nutno uznat, že nebyl dvakrát moc daleko. Zasloužená výhra Petra znamenala postup, ale já tušil, že to v semifinále nebude už ono," říká trenér Alois Škeřík.

Podle Karešova kouče Škeříka se na českém boxerovi podepsalo shazování váhy, když dříve Kareš boxoval ve váze do 94,1 kg a nyní se představil ve váze o osm kilogramů nižší. „Energeticky se to projevilo už v prvním zápase," dodal Škeřík.

V semifinále pyramidy narazil Petr Kareš na reprezentanta Běloruska, který má na kontě přes třicet zápasů mezi profesionály a 22 jich vyhrál před limitem. „Petr neměl rychlost, na kterou jsem u něho zvyklý. Bělorus byl tank a šel si pro postup, pomohlo mu i nešťastné zkopnutí nohou, z kterého Petr vyšel nešťastně a byl počítaný. Hned poté soupeř využil slabiny a na nohu šel znova, k tomu přidal jeden slušný zátylek. Po dvou kolech nebylo o vítězi pochyb, tak nezbývalo, než soupeře sundat knockuotem. Petr soupeře natahoval s rukama dole na sebe, ale ten věděl, o co nám šlo. Přesto jsme měli ještě jednu fintu v rukávu, a ta nadělala Bělorusovi problémy. Třicet vteřin do konce utkání ještě zachrápal highkick a šlapal zle vodu, nicméně zkušenost se u něj projevila a na Petra se pověsil," vypráví o semifinálovém duelu trenér.

„Za odměnu Petrovi posílá další zátylek, po kterém si Petr kleká, ale spíš únavou. Petr vstal, ale rozhodčí to ukončil po čtyřech počítání patnáct vteřin před koncem," říká trenér s tím, že kdyby měl Kareš více energie, zřejmě by svému soupeři nadělal větší starosti. „Co dodat, Petr předvedl maximum, na víc nebylo. Rusové za námi chodili a chválili, Petr rozdal pár autogramů a fotek," míní Škeřík.