„Honza i já jsme byli velice zklamaní, že do jeho váhy nepřijeli dva borci kvůli zranění, jeden se nevešel do váhového limitu a musel tedy o váhu výš. A tak na nás zbyl pouze jeden soupeř z SKBU Hostivař Praha David Hoksza, který ještě před měsícem zápasil ve váze do 81 kg,“ litoval neúčasti dvou soupeřů Fendrichův trenér Alois Škeřík.

Fendrich překonal smolné období

Proti Fendrichovi tak nastoupil velmi svalnatý borec, jenže Honza opět předvedl výbornou dynamiku v rukách a hned prvním hákem soupeře zaskočil. „O několik desítek vteřin později ukončil utkání zadním granátem, po kterém otřesený soupeř nebyl schopen pokračovat,“ neskrýval radost z vydařeného úderu Škeřík.

Prvním místem potvrdil Fendrich svoji dominanci ve váze do 75 kg a dal tak zapomenout těžkému období, kdy ho potkaly tři smolné zlomeniny za sebou během necelého půl roku.

K1 je nejtvrdší disciplína

Martina Müllerová poprvé ve své sportovní kariéře shodila váhu do 60 kg a získala tím výškovou převahu. „Tentokrát vstoupila mezi provazy v nejtvrdší disciplíně K1. Údery musejí být vedeny s maximální razancí, povoleny jsou všechny pěstní techniky a kopy na celé tělo včetně kolen a strhů,“ vysvětlil specifikum K1 Škeřík.

V semifinále tak Müllerová nastoupila proti Oláhové z Macák’s gym Pardubice. První kolo bylo opatrné z obou stran a závodnice četly svůj styl. Ve druhém kole se už do sebe nevybíravě pustily a nedávaly si nic zadarmo.

„Martina byla v kombinacích přesnější a většinou je i zakončovala, takže poprávu naskakovaly body nám,“ pravil kouč. Třetí kolo mělo stejný průběh, i přesto, že Oláhová posledních pár vteřin ještě zabojovala.

„Rozhodčí jednomyslným rozhodnutím poslali Martinu do finále, které bylo formou galavečera. Martina tak poprvé mohla své sportovní umění ukázat více jak šesti stovkám diváků,“ sdělil spokojený Škeřík.

Ve finále se sousední Liberečankou

Do finále nastoupila Müllerová proti liberecké Michaele Kerlehové. „V tomto zápase Martina předvedla ještě lepší výkon, naprosto precizně plnila taktické pokyny a nepouštěla soupeřku do větší akce. V závěru druhého kola při jednom z klinčů došlo ke kontaktu s kotníkem, po kterém už Kerlehová nebyla schopna pokračovat. Po dvou kolech jsme vedli na body a zvítězili ve druhém kole vzdáním soupeře. Za předvedený výkon si Martina titul opravdu zasloužila,“ pochválil svěřenkyni trenér.