"Nic mi nebylo, opravdu, ani zadek mě nebolel. Až jsem se divil. Byl to takový normální trénink. Odpoledne po závodě jsem si klidně mohl jít zaběhat,“ líčil své dojmy z premiéry na největším cyklistickém maratonu u nás.

Konečnému se vyplatila poctivá příprava. Na svém novém kole ujel za měsíc 400 kilometrů. „Byl jsem dobře připravený,“ uznal. Týden před Jizerskou padesátkou odjel závod na 33 kilometrů kolem jezera Milada u Ústí nad Labem.

„To byl takový test. Musím ale říct, že jsem si to protrpěl. Jelo se na tři kola a v posledním mi odešly síly. Byl jsem v Egyptě, kde jsem měl žaludeční problémy, tak to byl asi důsledek. Asi jsem to i přepálil,“ uvažoval.

Ve vytrvalostním závodě v okolí Bedřichova se rozhodl ušetřit v úvodu síly. Tenhle plán ale dostal trhlinu. „Kolem patnáctého kilometru jsem píchnul a jsem jelito, nikdy předtím jsem si výměnu duše nevyzkoušel, a tak mi to trvalo přes deset minut.“

V cíli se nakonec objevil jako 345. „Dal jsem si za cíl zajet to pod tři hodiny, a to jsem splnil. Oficiální čas mám sice tři hodiny a jednu minutu, ale to je od startu prvního závodníka a já jsem projel startem až ve třetí vlně, takže můj skutečný čas je 2 hodiny a 56 minut. Jsem spokojený, na to, že jsem byl na kole za poslední tři roky pětkrát…“

Ze závodu je nadšený. „Líbil se mi, jsem soutěživý typ. Rád bych si ho zopakoval. Když už jsem si to kolo koupil, chtěl bych ho zapojit do přípravy,“ má jasno.
Konečný už odcestoval do Německa, kde trénuje na svůj příští duel. Do ringu vstoupí 3. července v Hannoveru.

„Čeká mě zápas na deset kol, ale ještě nevím s kým. Chtěl bych odvetu se Španělem Varonem, se kterým jsem prohrál. Tento týden by se mělo rozhodnout.“ Konečný na léto přichystal pro veřejnost druhý ročník Boxing Campu, který je naplánován na 2. srpna.