„Město Jablonec nad Nisou je ideálním místem pro pořádání akce tohoto typu. Proto je již delší dobu partnerem Skládaček a celou akci i finančně podporuje. Generálním partnerem se jako každý rok stala společnost aRaymond Jablonec,“ vyjmenoval subjekty, bez kterých by to nešlo, jeden z organizátorů Filip Štupl.

I přes nepřízeň počasí se letos zúčastnilo 46 týmů v týmových štafetách a dvojicích.Početné pole mělo i zastoupení dětí v dětském závodě. Ty soutěžily ve čtyřech kategoriích na vzdálenost 100 metrů. Celkem se do závodu přihlásilo 31 dětí. A rodiče je buď doprovázeli nebo fandili a chystali se sami na start.

Pro koho? Pro Luďka!

Patronem letošního závodu byl dvanáctiletý chlapec s příznačným jménem Luděk Dobrý, který trpí cystickou fibrózou. Z rukou pořadatele za přispění všech startujících a partnerů přijal Luděk šek na úctyhodnou částku, rovných 160 505 korun. „Luděk si tak bude, díky těmto penězům, schopný pořídit přístroj, který mu umožní snadnější vykašlávaní a zlepší kvalitu jeho dýchání,“ vysvětlil cíl tak vysoké částky Filip Štupl.

A to nebyl zdaleka poslední dar, který tým Skládačky z.s. ten den předával. Ještě darovali šek Klubu nemocných s cystickou fibrózou. A na šeku opět vysoká částka, tentokrát 60 000 korun.

„Jsme parta bývalých vrcholových ale i nadšených amatérských sportovců. Dohromady nás spojil projekt největšího evropského cyklomaratonu Handy Cyklo Maraton – pořádaný v Česku. Projekt jehož cílem je integrace handicapovaných a nehandicapovaných sportovců v jeden fungující tým,“ říkají o sobě organizátoři.