POJEDE SE NA KOLEČKU

Ten pořadatelé z jejího domovského klubu připravili mezi vánočními svátky. „Od 28. do 31. prosince jsme nachystali na jabloneckém kolečku v Břízkách již tradiční Vánoční pohár, sérii čtyř závodů. Akce má už mnohaletou tradici. Je to obdoba bývalé jablonecké lyžařské Šestidenní, kterou založil v roce 1966 Jiří Šimůnek,“ informoval o vánočním podniku zástupce pořadatelů Jan Hásek, který je zároveň trenérem Kláry.

Na startu se vedle kategorie dospělých představí po celou čtyřdenní sérii také předžáci, žáci a dorost. Na závodníky v kategorii dospělých první den čeká po hromadném startu závod volnou technikou. Absolvovat musí pět koleček po šesti set metrech. Následující den mají na programu muži i ženy po hromadném startu čtyři kolečka po 1500 metrech klasicky.Třetí den pořadatelé bude na programu závod klasickou technikou, ale s intervalovými starty. Muži i ženy musejí zvládnout trať dlouhou šest kilometrů.

Na poslední den, na Silvestra, se účastníci těší nejvíce. Se svými soupeři si změří síly v běhu silvestrovských štafet smíšených dvojic. Ze štafety žákovské musí každý člen zvládnout dvě kolečka na trati dlouhé pět se metrů, dorostenci a dorostenky mají o jedno pětisetmetrové kolo víc a každý člen kategorie dospělých si musí poradit se čtyřmi kolečky po pěti stech metrech.

SNAD JEŠTĚ NAPADNE

„Vyhlášení výsledků máme připravené po skončení nedělního závodu. Sníh zatím na kolečku máme, i když napadnou by ještě nějaký mohl. Ale protože situace může být jiná každou hodinou, máme, jako pořadatelé, právo měnit jak styl tak délku trati,“ připomenul Jan Hásek, který také řídí a organizuje přípravu tratí, aby podmínky byly pro účastníky co nejlepší. A zdůraznil, že se zájemci o účast ve Vánočním poháru mohou ještě přihlásit.

Klára Moravcová už má v letošní sezóně na svém kontě první úspěšný lauf a první medaili, stříbrnou z Itálie. Ráda vzpomíná na desáté místo se štafetou, které získaly na ZOH v Soči 2014.