Plzeň je opět dějištěm mistrovství v atletice. Už tuto sobotu a neděli, po jedenácti letech, se zde uskuteční mistrovství České republiky mužů a žen, a to na novém stadionu.

Letos jich je nejvíc

Medaile se budou udělovat v osmatřiceti disciplinách. Na startu bude přes čtyři sta atletů a atletek z celé republiky. Soutěže se zúčastní také jedenáct závodníků z LIAZu Jablonec, a to je nejvíce za poslední léta. Šanci startovat na této vrcholné akci využijí junioři a juniorky, kterých je ve výpravě šest. V kategorii mužů se představí v trojskoku dvojice mužů Vojtěch Truhlář a Jan Lechner. A právě těm svým výkonem šlape na paty junior Ondřej Nesvadba.

Ondra dal sedmičku

V dálce se představí junior Ondřej Rapp, který už dokázal překonat hranici sedmi metrů. Další z juniorů Ladislav Kola se pokusí ve výšce zlepšit letošní svůj nejlepší výkon.V běhu na 400 m překážek bude reprezentovat jablonecký oddíl junior Martin Puš.V kategorii žen startuje v běhu na 400 m juniorka Michaela Bičianová. A ta se rozhodla zlepšit svůj osobní rekord 56,99. V běhu na 800 m se na start postaví Linda Mestříková, doplní ji Kateřina Čermáková.

Katka má šanci

Velkou šanci na dobré umístění se pokusí proměnit juniorka Kateřina Hýsková ve skoku dalekém, ve kterém ji chybí pět centimetrů k limitu pro účast na mistrovství Evropy juniorů. Sprinterskou formu bude chtít Kateřina potvrdit ještě v běhu na 100 m. Její oddílová kolegyně Kateřina Sirůčková poběží dvoustovku. V silné konkurenci nejlepších atletů republiky bude každé umístění Jabloneckých v osmičce velkým úspěchem.

Program národního šampionátu přinese parádní podívanou. Ve dvou dnech nabídne přehlídku téměř všech disciplín. Přijede například Bára Špotáková, Zuzana Hejnová, Petr Svoboda, Pavel Maslák, Eliška Klučinová, Jaroslav Bába a další.