V turnaji hraném ve čtyřech dnech se představilo celkem 146 golfistů a golfistek z 21 zemí světa, což byla prozatím nejvyšší historická účast.

Zahájení mistrovství se uskutečnilo v pondělí 2. července ve sportovní hale Technické univerzity v Liberci.

Otevírací „formulku" k zahájení mistrovství si účastníci vyslechli z úst MUDr. Přemysla Sobotky, 1. místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky.

Neformální setkání následně proběhlo ve studentském clubu S-Club kde hráči shlédli módní přehlídku kolekce posluchačů Fakulty textilní.

Hrálo se v Golf Resortu Ypsilon ve Fojtce. Úvodní den turnaje zkomplikovaly bouřky, a tak deset flightů dohrávalo první kolo až ve středu ráno.

Rozmary počasí si s pořadateli pohrávaly i v dalších dnech, kdy se střídaly úmorná vedra a bouřky.

Naštěstí však další dny proběhly dle připraveného harmonogramu.

Na přípravě a organizaci se velkou měrou podíleli studenti Technické univerzity, oboru Sportovní management a Rekreologie, takže motto „Studenti studentům" se neslo celou akcí.

„Studenti to zvládají skvěle a celé akci to dodává příjemnou mladistvou atmosféru" řekl o zajištění akce studenty TUL Rayond Robinson, technický delegát FISU.

Závěrečné kolo a tím i celkovou výsledkovou listinu ovládli hráči Španělska. Mezi muži dominoval Carlos Pigem Xammar a mezi ženami Camila Hedberg Bertrandová. Oba svými výkony velkou měrou pomohli reprezentaci Španělska i k prvenství mezi týmy.

Domácí reprezentanti obsadili v soutěži týmů 9. místo v kategorii žen a 13. místo v kategorii mužů.

Předání medailí a cen se uskutečnilo stylově hned po dohrání celého turnaje přímo na hřišti Ypsilon.

Nejlepší hráč a hráčka převzali z rukou ředitele organizačního výboru a výkonného delegáta FISU originální skleněné poháry navržené pro mistrovství Bořkem Šípkem. V týmových soutěžích získali ocenění skleněné plakety z jablonecké Preciosy.

Během víkendu se potom všechny týmy rozletěly zpět do jednotlivých zemí. Účastnit se dalších turnajů a pomalu se připravovat na další mistrovství světa, které se za dva roky koná ve švýcarské Crans Montaně.