Letošní rok bude opět patřit k těm mimořádně úspěšným, i když ještě zdaleka není konec. V kategorii dívek se jako bohužel tradičně nehrálo okresní kolo a krajské holky s přehledem vyhrály, což značí postup do národního finále v Praze, kterého se zúčastní 8 týmů z Čech. Do celorepublikové finále postoupí 3 nejlepší týmy z Čech a 3 z Moravy. Tak uvidíme, ale kůži zadarmo nedáme. O jedno z největších překvapení v turnaji Čeps cup 2018, který pořádá florbalová unie pro žáky prvního stupně základních škol, se postarali kluci ze Smržovky. Okresním finálem projeli jako nůž máslem.

Poprvé budou za Liberecký kraj bojovat na turnaji Čeps Cup, který je určený florbalistům ze základních škol, zástupci ze základní školy ve Smržovce.Zdroj: Deník / Březinová DagmarV kraji to již byla jiná. V krajském kole hrálo 10 týmů, 2 z okresu Česká Lípa, 2 z Jablonce, Smržovka a Železný Brod, Košťálov, Turnov a 5 týmů z Liberce. Byly rozdělené do dvou skupin. Smržovký tým tvořili hráči z libereckých ZŠ Lesní, Jabloňová Lb, Broumovská a také ze ZŠ Slovanka Česká Lípa. „Všechna utkání byla hodně vyrovnaná a před posledním naším zápasem mohly na 2 postupující místo myslet 3 týmy. My jsme potřebovali Broumováky porazit minimálně o 2 góly. Hned v úvodu se nám podařilo vstřelit rychlé branky, kluci se uklidnili a zápas vyhráli 10:3. Postup do semifinále byl náš,“ vylíčila dramatické okamžiky turnaje Andrea Svatá, vyučující ze smržovské ZŠ.

V semifinále čekal na Smržovské pravidelný účastník a medailista celorepublikového finála Ledoví trhači, kluci z hokejové školy U Školy). Utkání bylo dramatické a plné emocí, i díky nepřesnostem rozhodčího. „Klukům se podařilo vyrovnat dvě sekundy před koncem ze standardní situace. V nájezdech jsme byli lepší a hned první dva jsme proměnili, soupeř ne. Postup do finále byl náš,“ popsala další vítězné okamžiky smržovského týmu Andrea Svatá.

Ve finále se Smržovka utkala s libereckou ZŠ Jabloňová, se kterou prohrála ve skupině. Ve finále byla lepší. „Ale nedařilo se nám, abychom soupeři odskočili na víc gólů. Také v tomto zápase se rozhodovalo v posledních vteřinách, pět sekund před koncem soupeř vyrovnal a opět nás tedy čekaly nájezdy. Tentokrát byla série dlouhá ty nervy, to nejde ani slovy vyjádřit,“ uvedla k průběhu důležitého utkání Andrea Svatá.

V deváté sérii soupeř trefil snižovák v brance a ve smržovském týmu vypukla naprostá euforie. „Jsme tam, jedeme do Prahy. Poprvé jede Liberecký kraj reprezentovat tým z Jablonecka. Děkujeme, že nás na obou turnajích podporovali přímo na palubovce rodiče. Moc so toho vážíme. Ceníme si i podpory města a školy,“ radoval se vítězný smržovský tým. Složení týmu Karel Svatý, Marek Svatý, Daniel Valečka,Vojta Endler, Filip Krykorka, Vašek Urban,Lukáš Desenský a Ondra Číla. Trenéři školního týmu Andrea Svatá, Robert Svatý a Lukáš Červenka