Náklady na jeho organizaci a uspořádání však nedosáhnou miliardových částek, jako u MS 2009, ale vyšplhají se na 165 milionů korun. Jde přitom o neinvestiční náklady, neboť pořadatelé nepočítají s tím, že by bylo zapotřebí budovat nové areály. Využita budou sportoviště v Liberci, ale také třeba v Bedřichově, Jablonci nad Nisou, Rejdicích nebo Harrachově a na dalších místech.

Částkou 127 milionů korun podpoří akci ze svého rozpočtu Liberecký kraj. „Finanční prostředky z kraje tečou již od letošního roku. Dohlédneme na to, aby byly efektivně využity a dostaly se tam, kam patří,“ poznamenal k financování ze strany kraje hejtman Stanislav Eichler a zároveň dodal, že festival mládeže má podporu Libereckého kraje.

Dvacet tři milionů korun zaplatí samotní účastníci, sumu 2 – 3 milionů korun poskytne Evropský olympijský výbor. „Třináct milionů korun chceme zajistit sami jako organizátoři. Věříme, že nám v tom pomůže i Český olympijský výbor a ministerstvo školství,“ uvedl k rozpočtu akce předseda správní rady o.p.s. EYOWF 2011 Petr Doležal.

Zmíněná obecně prospěšná společnost je přitom jakýmsi organizačním výborem celé akce. Jejími členy jsou vesměs lidé, kteří se podíleli na přípravách lyžařského mistrovství světa v Liberci 2009. Konzultantem a poradcem výboru je i bývalý prezident šampionátu Roman Kumpošt.

ve středu pořadatelé slavnostně pokřtili také logo olympijského festivalu mládeže. „Logo EYOWF 2011 bylo vybráno již v loňském roce ze sto dvaceti návrhů. V počátcích pro návrhy hlasovala veřejnost. Nyní je již schváleno i olympijským výborem,“ poznamenal Petr Doležal.

Jeho autorkou je studentka Střední uměleckoprůmyslové školy v Jablonci nad Nisou Veronika Vysloužilová. „Chtěla jsem, aby logo představovalo festival pro mladé lidi do osmnácti let, proto mě napadl symbol ruky. Každý prst je znázorněn v olympijské barvě, dlaň představuje kutálející se koule. Ta znázorňuje pohyb, nebo–li sport jako takový,“ vysvětlila autorka návrhu Veronika Vysloužilová.

Celé události byl přítomen také předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek, který přiblížil původní myšlenku festivalu a zdůraznil, že jde o akci s velkým renomé, jíž se v minulosti účastnily i nynější hvězdy sportovního světa. Příští rok bude veřejnosti představen i maskot EYOWF 2011.