Mají před sebou bohatou sezónu, na kterou se poctivě připravovali v Jizerských horách na penzionu Slovanka. „Tam jezdíme už několik let a vždycky máme připravený pro účastníky bohatý program," potvrdil Michal Niepel, jeden z trenérů a organizátorů.

Jaký program účastníci měli?

Jedná se o judisticko cyklistické soustředění. Judisté jsou rozdělení do dvou skupin, v první jsou starší a mladší žáci, dorostenci a junioři. Do druhé patří úplní začátečníci, kteří se judem teprve seznamují.

A jaký byl denní režim?

Náplň dne byla jasná. V sedm jsme měli budíček, za patnáct minut vyběhli na rozcvičku. Pak nás čekala snídaně a po ní začal hlavní program. Jedna skupina šla na tatamy, druhá na kolo. Odpoledne to bylo naopak.

Kolik jste najeli kilometrů?

Určitě přes sto kilometrů. Malí měli méně náročnější trasy, třeba na Královku nebo na Bedřichov, aby se projeli nebo taky teprve naučili jezdit na kole.

Jak tréninky pokračovaly?

Soustředění je vždy předpřípravou. Trénovat jsme začali hned od prvního září.

První závody jsme měli už druhý týden v září, kvalifikační turnaj pro postup na mistrovství republiky.

A jaká máme želízka v ohni?

Určitě je to Kačka Poláková, která je letos naposledy v dorostenkách. Za rok bude startovat v juniorkách, tedy mezi staršími. Pak mezi výborné také patří Šimon Roháček v mladších žácích. Příští rok už takovou šanci mít taky nebude, postoupí do starších žáků. Patřit k želízkům v ohni bude taky Pavla Niepelová, která sice marodila, ale do formy se už pomalu dostává.

Co bude vrcholem sezóny?

Určitě to bude Mistrovství České republiky a přebor ČR mladších a starších žáků. Mladší žáci mají republiku v Mladé Boleslavi, ti starší v Jičíně, nebude chybět ani republika dorostenců.

A opět budete pořadateli Mistrovství ČR mužů a žen?

Ano, letos jsme opět pořadateli. A navíc mezi nás zavítá judista Lukáš Krpálek. Vlastně všichni olympionici, by měli startovat také na mistrovství mužů a žen, které pořádáme v listopadu v Jablonci.

Tak to bude velká akce…

Určitě ano. Lukáš přislíbil už před olympiádou, že přijede a bude se prát.

Budete také opět pořádat Samurajskou katanu?

Jsme pořadateli ještě dvou dalších závodů. Patnáctého října to bude právě Samurajská katana, třetí kolo. Tuto soutěž jsme minulý rok vyhráli. A za týden na to jsme organizujeme I. ligu mužů, sestupovou skupinu.

A blízká se na lepší časy také s novou judistickou halou?

Zástupci našeho klubu jednali s vedením města. Vypadá to, že bychom se mohli dočkat nové haly, která by stála v sousedství atletické haly na Střelnici. To by asi bylo dobré řešení. Jen aby už konečně vyšlo.