V těchto dnech je v plné přípravě, kterou letos absolvuje většinou v Itálii. Klára už měla za sebou na začátku června dvě soustředění, kterých se zúčastnila společně s konkurenčními kolegy. „Teď absolvovala přípravu ještě na Lago di Garde, kde šlapala na kole. A v Itálii ji čekají i další kilometry. Denně ujede na kole tak čtyři pět hodin, ale to je v rámci přípravy cyklistů normální. Výhodné pro ně je v tomto období právě možnost jezdit ve výškách," informoval o své svěřenkyni trenér Jan Hásek.

MEZI DÁLKAŘI JE TOP

Potvrdil také, že se jí vyhnuly všechny zdravotní a jiné problémy, takže na nadcházející sezónu se připravuje zodpovědně, protože v ní má opět velké cíle. cíle. Jan Hásek se věnuje ve Ski Klubu Jablonec právě přípravě dospělých závodníků. Klára Moravcová v uplynulé sezóně skončila pod jeho vedením třetí ve světovém poháru v celkovém pořadí FIS maraton Cupu, tedy ve světovém poháru v dálkových bězích klasickou technikou i bruslením.

A k dálkařům patří ve Ski Klubu také Jakub Sykora, Kamila Knopová, Martin Švarc nebo Martin Hojdekr. „Podařilo se nám, díky Kláře Moravcové, dostat se mezi světovou špičku. A i mladí kluci vypadají, že budou jezdit dobře," uvedl trenér Jan Hásek. Připomněl, že členkou Ski Klubu je také dálkařka Kateřina Smutná, která se věnuje klasice.

KATKA JE ZE SKI KLUBU

Jablonecká Kateřina Smutná je česká a bývalá rakouská běžkyně na lyžích. Věnuje se především dálkovým běhům. Dříve svých nejlepších výsledků dosahovala ve sprintech a obstojně si vedla i v distančních závodech. Letošní Vasův běh, kde ji čekalo devadesát kilometrů klasicky, absolvovala jako vítězka.