„Jako klub jsme vyhráli Super pohár. To je součet výsledků žáků, dorostu a dospělých, řečeno zjednodušeně. Teď nás čekají soustředění, některá už také máme za sebou Obrovský nárůst máme v kategorii žáků a ti odjíždějí hned zkraje prázdnin do Českého Ráje, do Libošovic a na konci prázdnin ještě na šumavský Zadov," informoval o dění v lyžařském klubu trenér Jan Hásek. Lyžaři, dorostenci z jabloneckého sportovního gymnázia a část oddílu dospělých už mají za sebou přípravu v Itálii u moře a pojedou ještě do Tater. „Dospělí, v čele s nejúspěšnější Klárou Moravcovou, už do Tater ale nevyrazí, byli jsme tam pětadvacetkrát po sobě. My se budeme připravovat v italské Sant Catarině," upřesnil trenér a dodal, že s výsledky uplynulé sezóny je spokojený.

ZIMA V JIZERKÁCH VYŠLA

Letošní zima nabídla v Jizerských horách, podle Jana Háska, kvalitní podmínky. „Lyžování tady bylo abnormálně dobré. I když byl špatný začátek, končilo se až v dubnu. Myslím, že ani sjezdaři a provozovatelé sjezdovek si nemohou na letošní zimu tady u nás stěžovat. My jsme museli pro nedostatek sněhu zrušit už hned zkraje ledna jednu akci, protože nebylo nastříkáno. Pak jsme ale pořádali dva krajské závody, Memoriál Jiřího Bartoše a Český pohár dorostu a dospělých a to byly už sněhové podmínky ideální. Když je sníh, tak problémy nejsou," informoval o sezóně Jan Hásek ze Ski Klubu Jablonec.

TEĎ UŽ ZAČNOU KEMPY

Sezóna na lyžařském kolečku v Břízkách nikdy nekončí. Od 16. července se tam opět konají dva turnusy lyžařského kempu, na který přijíždějí biatlonisté, skokani i orienťáci, mládež z celé republiky. „Lezou po skalách, běží noční a denní orienťák, jedou na raftech, nechybí ani pěší výlet a další aktivity," vylíčil bohatý program Jan Hásek. Pořadatelé ze Ski klubu si účastníky rozdělí do skupin podle výkonnosti a nabídnout dětem od devíti do patnácti let mnoho aktivit. „Aby se jim v kempu líbilo, musí mít pořád zápřah," připomenul náročnou práci s mládeží zkušený trenér a organizátor kempu.

ŽIVO BUDE CELÉ LÉTO

Areál kolečka bude po celé léto plný. Ke kempům přibudou soustředění různých sportovních skupin, v plánu jsou také běžecké testy lyžařů dorostenců z celé republiky i biatlonistů.