Trojice servismanů, Pavel Štolba, Lukáš Tichý a Tomáš Kašpar mají to štěstí, že jejich manželky se angažují v dění jabloneckého Sokola. „A tak jsme k tomu přišli, protože manželky organizují také náš volný čas,“ odpověděl s úsměvem na rtech Tomáš Kašpar.

A tak svolili k tomu, že nachystají v sokolovně další servis pro případné zájemce. „Mazali jsme od rána, od deseti hodin až do večera. Je to ve spolupráci s českým zastoupením firmy Sfix.

Lidé buď chodí přímo k nám nebo ho sem pošlou právě kolegové od stánku Sfix na Bedřichově. Z Bedřichova nám také posílají doporučené mázy,“ uvedl Tomáš.

Zájemcům mazali skluzové vozky a do stoupacích máz jen základ. Ostatní si museli nechat domazat před Jizerskou padesátkou přímo na Bedřichově.

Poprvé, ne naposledy

Tomáš Kašpar potvrdil, že se jedná o pilotní projekt a účast splnila jejich očekávání. Profesionální servismen má za sebou už stovky namazaných lyží. „Já a Pavel jsme profesionální servismani. A Lukáš je velmi šikovný a slíbil, že nám přijde taky pomoct,“ dodal Tomáš. Dobře namazat je vždycky velmi zodpovědný úkol. Už od rána mířili do sokolovny lidé, aby si nechali namazat, ale také poseděli v příjemném prostředí, poslechli si zajímavou přednášku, pohovořili u kávy.

Mazání je věda a určitě tvoří velké procento jistoty závodníka, že mu to právě dnes pojede. Připravit lyže je otázkou dvaceti třiceti minut. „Mažu v snowbordcrossovém týmu Evy Samkové, připravuju jí lyže na Světové poháry, představil se Tomáš.

Pavel Štolba se pohybuje mezi biatlonisty, maže lyže biatlonové reprezentaci Kanady. A Lukáš maže, jak je potřeba, nejen celé rodině, ale i všem známým. „Závodníci mají snahu se na lyže vymlouvat, když se nedaří. Na to jsme zvyklí. Už mažeme přes 25 let,“ řekli pánové.