Na Jessicu Jislovou je obvykle ve štafetách spoleh, ale dnes se jí úvodní položka nepovedla. Všechno vypadalo po čtyřech trefách dobře, ale na poslední terč potřebovala tři náhradní náboje. Ze střelnice odjížděla jako předposlední.

Posun nepřinesla ani stojka, naopak. Jislová musela opět třikrát dobíjet a na předávku přijela jako 20. s velkou ztrátou minuty a půl. Na 19. Koreu to bylo 38 sekund.

Eva Puskarčíková na druhém úseku chybovala jen jednou, na ležce. Z 20. příčky se ale posunout nedokázala. Naopak nabrala na čelo další minutu a 10 sekund.

Posun vpřed zařídila až Markéta Davidová. Sice musela jednou dobíjet vleže a dvakrát vestoje, ale opět hodně stahovala na trati. V prvním kole měla třetí čas, ve druhém kole byla nejrychlejší.

Až poslední kolo Davidové tolik nevyšlo. Zajela v něm osmý čas, celkově měla pátý běžecký čas.

Lucie Charvátová dostala předávku na 15. místě, 23 sekund za 14. Německem. Už po ležce ale bylo jasné, že dopředu to nepůjde. Charvátová zamířila na dvě trestná kola a klesla na 16. příčku.

Ve druhém kole se vrátila před Slovenku, ale tři trestná kola na stojce znamenala další propad. Charvátová finišovala až na 18. pozici, pět minut po vítězném Švédsku. Stříbro berou Bělorusky, bronz Francouzky.

Česká střelecká bilance 5+16 byla nejhorší ze všech. Na trati zajely Češky v součtu 12. čas.

V hodnocení štafet udržely české biatlonistky 10. příčku, malý křišťálový glóbus putuje do Švédska. V Poháru národů zůstávají Češky na 11. místě.

České biatlonistky v dnešním závodě trefily 35 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 17 500 Kč.

Program závodů
4. 3. – 16:05 – štafeta žen
5. 3. – 15:20 – štafeta mužů
6. 3. – 11:00 – sprint žen
6. 3. – 15:40 – sprint mužů
7. 3. – 12:00 – stíhací závod žen
7. 3. – 16:00 – stíhací závod mužů

Druhý podnik Světového poháru v Novém Městě na Moravě začne 11. března.