Turnaj byl součástí ligy, kde se setkávají týmy z regionu a každý odehraje tři zápasy. Do Jablonce tentokrát přijely týmy z FBC Liberec, FBC Panthers Liberec a TJ Sokol Koberovy. V soutěži startují i týmy dívek, které mohou být o rok starší. Tým FBC Crazinky Liberec tak byl složen ze slečen narozených v roce 2014 a mladších.

"Na třetím hřišti jsme s elévy a mladšími žáky pořádali přátelský turnaj. Cílem bylo umožnit hru dětem, které začaly hrát teprve letos v září a nemohly být přihlášeny do pravidelné soutěže. Celkem si v dresu Florbal Jablonec zahrálo třicet pět dětí a odhaduji, že celková účast na turnaji byla přibližně 150 dětí," zhodnotil turnaj manažer Florbal Jablonec Tomáš Beran.

Právě Florbal Jablonec se v posledních letech intenzivně zaměřuje na práci s mládeží. Aktuálně má klub více než tři sta aktivních členů, přičemž většinu tvoří děti a mládež.

"Klub usiluje o to vyhovět každému zájemci o florbal bez ohledu na věk. Struktura klubu je rozdělena na elitní a hobby týmy, aby si každý našel své místo v klubu, a to bez ohledu na jeho dosavadní sportovní či pohybové dovednosti," uvedl Tomáš Beran.