Závodníky nečekala jen dlouhá cesta po pampách, ale přišla první skutečná dunová pole s délkou více než 20 km. První závodníci na motocyklech startovali v 7.30 místního času. Po dnešní etapě jezdci budou mít za sebou přibližně třetinu letošní trasy, zbývat by mělo 6 063 km. Na horizontu se objevily Kordillery, ale jezdci určitě neměli možnost vychutnat si krásy krajiny. Protože se opět čekal prach z úseků s prachovým pískem a nejspíš byli rádi, že se dostali ve zdraví do bivaku. Vítězem etapy mezi motocykly se stal americký jezdec J. Streetem před F. Verhofenem a F. Lopezem. Vedoucí jezdec soutěže M. Comma skončil na 9. místě a o jednu příčku lépe se umístil C. Despres.

Martin Macek dokončil etapu na 19. místě, Jan Froněk byl v době uzávěrky článku na 422 kilometru speciálu na 58. místě a David Pabiška na tomtéž průjezdním bodu na 72. pozici. Bohužel, další čeští motocyklisté v závodě nepokračují, protože Dušan Randýsek je po havárii ve 4. etapě v nemocničním ošetřování a Ivo Kaštanovi vypověděl na začátku 4. etapy definitivně službu stroj.

Předběžné výsledky po 5. etapě: Motocykly: 1. M. Comma (2) 21:38,12, 2. J. Street (26) +27:12 s, 3. D. Fretigne (12) + 39:09 s, 30. M. Macek (19) +4:24,53 s.