Závod byl zařazen do seriálu pohárů WAKO a na startu bylo tři sta závodníků z dvanácti zemí. Klub Iron fighters kickboxig vyslal do bojů čtyři závodníky. Vladimír Kolář v disciplíně K1 v důsledku velkého shazování váhy ztrácel síly a ve čtvrtfinále podlehl reprezentantovi a dvojnásobnému mistru republiky Lukáši Šimkovi z SKP Rapid sport.

Druhý závodník Martin Vejvoda sbírá potřebné zkušenosti do plnokontaktních disciplín a otrkával se v lightcontactu do 74 kg. Zde však rádelský borec podlehl zkušenému Radku Nečasovi z Valdman’s gym Čáslav. Reprezentant Jan Fendrich ve své disciplíně ve čtvrtfinále pokořil Šmejkala z Chomutova K.O. V semifinále však nestačil na reprezentanta Polska Przemyslava Ziemnickieho a získal bronz.

Nejúspěšnější z výpravy byla stále se lepšící Martina Müllerová, která startovala v disciplínách fullcontact a K1 do 60 kg. Ve fullcontactu v semifinále porazila Mertlíkovou a ve finále boxovala s reprezentantkou Rakouska Katrin Hofen.

V disciplíně K1 měla volný los a šla rovnou do finále, kde porazila libereckou Michaelu Kerlehovou. „Martina tak mohla slavit double z plnokontaktních disciplín. Letos se koná mistrovství světa, na kterém by neměla Martina chybět,“ řekl spokojený trenér Alois Škeřík.