Největší překvapení si letos přichystal Tomáš Škeřík (16 let), který startoval poprvé v mužské kategorii plnokontaktní disciplíny fullcontact do 71 kg. V semifinále nastoupil na borce z Asia gym Rožnov pod Radhoštěm. „Toho předčil svými boxerskými zkušenostmi a vyhrál u všech bodových rozhodčích,“ radoval se z úspěchu bratra trenér Alois Škeřík.
Do finále mu kickboxer z Arménie nenastoupil pro zranění z předešlého zápasu. „Tomáš vyhrál jeden z nejlepších turnajů v Evropě a získal tak první velké umístění,“ vyzdvihl úspěch kouč.
Další pěkné umístění pro klub z Rádla získala Vendula Müllerová v lightcontactu do 60 kg, když přešla do finále přes Trinerovou a Klainerovou. Vendula ve finále nestačila na Belskayovou z Kosa gym Praha a získala tak druhé místo,“ pravil škeřík.
Martina Müllerová vypadla v eliminačních bojích s pozdější vítězkou Kobilisovou.
Stejně tak vypadl i Tomáš Ducháček, který neměl šťastný los ve fullcontactu a střetl se s mistrem republiky boxu i kickboxu Gregoryim Fibichem.
Posledním zástupcem byl Jan Fendrich. Ten startoval ve fullu do 75 kg. Na cestě za bronzem porazil Vasilišina, kterému vrátil porážku z národního poháru, a pak prohrál se Slovákem Garajem. Honza startoval i v disciplíně sanda, kde ve finále nestačil na reprezentanta Kazarjana.
„Ze svého hlediska musím uznat, že letošní ročník byl mimořádně silný na soupeře i díky tomu, že přijelo spousta borců ruské národnosti a boxeři z extraligy. Každé umístění na bedně je tak velmi cenné. Tímto turnajem nám skončila sezona a čeká nás zasloužený odpočinek a za tři týdny náročná letní příprava,“ prozradil závěrem trenér Alois Škeřík.