BOJOVALI OD ZAČÁTKU

Do prvního utkání domácí vstoupili se značným zápalem a chtěli ukázat, kdo je tu doma. V 7. minutě se prosadil Michal Blažek a bylo to 1:0 pro Jablonec. Za necelou minutu zvýšil na 2:0 opět Michal Blažek, když úspěšně proměnil trestné střílení. Ve 13. minutě zápasu pak zavěsil jablonecký David Šifta. Ve třetí třetině zkompletoval hattrick Michal Blažek a šance hostů na vítězství se snižovala. Vipers sice dokázali snížit na 4:1, ale v závěru zápasu se prosadil opět Michal Blažek a a upravil skóre na konečných 5:1 pro Jablonec.

FBC Vipers Most – Florbal Jablonec 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 44. David Rejč – 7. Michal Blažek, 7. Michal Blažek (TS), 14. David Šifta, 37. Michal Blažek, 46. Michal Blažek

„Druhý zápas měl ve svém počátku velmi vyrovnaný průběh. První gól ale vstřelil do brankové sítě SK Bivoj Litvínov náš tým. Po rychlé nahrávce Lukáše Svačiny na Davida Šiftu, který následně střelou z ,,první'' potěšil domácí publikum,“ popsal jednu z důležitých situací na hřišti za domácí tým Tomáš Beran.

SOUPEŘ SE JIM VZEPŘEL

Litvínov se ale nenechal zastrašit a po dvou mířených střelách Jana Vokáče byl stav ve 4. minutě zápasu 1:2 z pohledu domácích.
Tento výsledek se ale nelíbil stávajícímu nejúspěšnějšímu střelci domácích Michalu Blažkovi, který v 5. minutě opět srovnal skóre utkání. Poté ale převzal otěže zápasu celek Litvínova. Během druhé třetiny se domácím i přes obrovskou snahu a několika nebezpečných volných úderů před brankou soupeře nepovedlo vstřelit žádný gól. Zato hosté dokázali úspěšně zakončovat útoky po přesných nahrávkách přes obránce domácích.

TENTOKRÁT BYLI LEPŠÍ

Na konci druhé třetiny to bylo již 8:2 pro Bivoje. Za Jablonec se ve třetí třetině ještě prosadil Blažek, poté z hbité dorážky Najman a minutu na to Lukáš Kramár, nicméně pouze zmírňovali 12:5. „I přes tuto prohru naši nasbírali mnoho cenných zkušeností. Zejména je třeba vyzdvihnout, že se zvládli vypořádat s navýšením hracího času a dokázali v prvním zápase s přehledem zvítězit,“ uvedl k výkonu starších žáků Tomáš Beran a dodal, že do kategorie elévů přibírají stále nové posily. Jedná o ročníky 2008 a 2009.