Závod přijde podpořit také stříbrný olympionik biatlonista Michal Krčmář a na startovní listině je i jeho kolega Tomáš Krupčík, vicemistr Evropy z roku 2018 a dvojnásobný medailista ze zimní univerziády v italském Trentu z roku 2013.

PŘÍCHOZÍ MAJÍ ŠANCI

Už v neděli 15. dubna odstartuje osmý ročník oblíbeného závodu. Uzavřená je již on line prezentace. „Ale pro spotruchtivé je možné přihlásit se ještě přímo na místě. Registrace bude ve velkém stanu na pláži naproti sportovní hale. Zájemci to musí ale stihnout do 9 hodin pro dětské kategorie a do 12 hodin pro dospělé,“ uvedl za pořadatele Tomáš Janata.

DAJÍ SI ZASE ŠTAFETY

Organizátoři už vědí, že zaregistrováno je přes 400 závodníků. „Chybět nebudou ani velice populární štafety, kterých je pětadvacet,“ uvedl ředitel závodu Michal Francke.

Zázemí závodu najdou závodníci na pláži naproti sportovní hale a ve stejném místě odstartují i mládežnické kategorie. Závod pro příchozí pod názvem „Zkus klus“ a hlavní závod na 10 km pak povede přímo kolem první přehrady. „Odhadujeme, že se na start hlavního závodu postaví 150 závodníků, takže se kolem přehrady roztáhne dlouhý had“ doplnil ředitel Francke.

PŘIJEDE TOMÁŠ SLAVATA

Atrakce pro děti v podobě skákacích hradů přiveze filantrop a jeden ze „17 statečných“ České televize Tomáš Slavata. Pro závodníky je nachystali pořadatelé také testování obuvi a mnoho dalších lákadel. Aktivní TRI-CLUB, který o předešlém víkendu uspořádal další ročník Skupina ČEZ aquatlonu, se tak připravuje na další masovou akci, kterou významným způsobem i podporuje Město Jablonec i další partneři. Informace za www.behjablonec.cz.