Odskočil si na závody v době, kdy byl v Itálii na soustředění. Počasí zdaleka nepřipomínalo letní teploty prosluněné Itálie. Naopak, v době, kdy se mistrovství konalo, bylo hodně chladno.

MAKALI, JAK JEN MOHLI

Jablonečtí kajakáři a kajakářky se přes zimu připravovali v bazénu, v posilovně, na běžkařském soustředění v Bedřichově a nejmladší naděje rozvíjely svou obratnost v tělocvičně. Tím ale příprava ještě nekončí.

Než vypukne seriál závodů, čeká je ještě soustředění v Račicích a na Slapech. „Snad se tedy počasí umoudří, sluníčko zapůsobí svou silou na led a my budeme moci najíždět jarní kilometry na blížící se Mistrovství České republiky na dlouhých tratí. Mistrovství se koná už 21. – 22. dubna,“ přejí si za kajakáře trenérka Bára Běželová a Nikola Hettfleischová.

NOVÉ ČLENY UVÍTAJÍ

Členové oddílu zvou mezi sebe i další nové kamarády. „Přijímáme kluky a děvčata od sedmi let. Veškeré vybavení, pádla, loď, vesty si u nás mohou půjčit. A za rok zaplatí jen tisícovku,“ připomenula těm, kteří si chtějí vyzkoušet jízdu na lodi, a to nejen na jablonecké přehradě, Nikola Hettfleischová. Nábor připravují na 27. května na loděnici u hráze jablonecké přehrady. Nováčky mohou přivítat, po dohodě, i dřív.