Milan dojel v 10. etapě na skvělém 23. místě i přes dvouminutovou penalizaci za překročení rychlosti. „Jedenáctá etapa je pro Milana bohužel poslední,“ napsal ve středu na zeď facebooku Moto Racing Group. Skončil svůj čtvrtý Dakar.

Tým má už druhý den potíže s připojením na internet a tak byly informace zpočátku velmi kusé. „Psal jsem s ním. Leží v nemocnici, ale prý není nic zlomeného. Tak aspoň že tak,“ uvedl v diskusi na sociální síti Marek Borák ve středu v noci. Milan měl kapačky a velké bolesti zad.

Engel je už se svými. „Milana si vezeme z nemocnice a 12. etapa byla zrušena, což už určitě víte,“ potvrdil ve čtvrtek v podvečer tým. Letošní Dakar je nejen přísný ale i výjimečně obtížný.

A co se vlastně Milanovi přihodilo? "Ve velké rychlosti jsem vypadl z motorky na kamenité cestě. Všude šutry. Byl to tvrdej pád a motorka mě ještě dorazila. Moc si z toho nepamatuju. Jen jsem ležel a čekal na pomoc, než někdo přijede, to bylo asi za pět minut," popisuje Milan v živém vysílání na facebooku. Pamatuje si, jak ležela rozebraná motorka na zemi a on cítil velké bolesti v páteři.

"Nejel jsem na Dakar dojet, ale závodit," dodal hrdě s tím, že je lepší skončit s pocitem, že jsem do toho dal vše a byl konkurencí pro světovou špičku. "Když chcete bejt vepředu, tak tam záleží už i na malých chybičkách. A já neměl štěstí," konstatoval v dalším vysílání Milan Engel.

Na zemi zůstal podle vlastních slov chvíli bez sebe. "Měl jsem strach, ale podle rentgenu by mi nic nemělo být," řekl Engle s tím, že jej to moc mrzí, když měl nakročeno na dobrý výsledek.

"Asi jsem to chtěl příliš. Moc se omlouvám všem sponzorům a těm, co mi drželi palce, že to letos nevyšlo," vzkázal ještě z nemocničního lůžka jezdec. A motorka dopadla ještě hůř. Přední kolo rozbité a pokračovat v jízdě by se na ní podle Milana rozhodně nedalo.