Po návratu strávil několik dnů s rodinou, nabíral fyzičku výšlapy například do Jizerských hor, třeba na tanvaldský Špičák. Svoji letošní účast okomentoval slovy: „Jsem naprosto spokojenej, když vezmu všechno to, co mě potkalo. Ale zvládl jsem to a závod dokončil. A za to jsem moc rád.“ Teď už ale období odpočinku Milanovi skončilo a naskočil do přípravy na další sezónu. „Naložili jsme motorky a vyrazili jsme do Itálie trénovat. Věřím, že společně s mým novým kolegou Jakubem Hronešem, něco natrénujeme,“ řekl zkušený jezdec.

Divoká karta pomohla

Milan Engel se letos objevil také v soutěži o Zlatá řidítka. Jeho fanoušci ho posunuli do hry o nejvyšší umístění na základě divoké karty. „Pozor pozor, tak divoká karta se změnila v nominaci o Zlatá řídítka … to je bomba. Díky vám všem co jste pro mne hlasovali. Nyní jsem ve hře a chtěl bych vás ještě jednou poprosit. Ty, kteří ještě nehlasovali, tak povinně…,“ požádal o podporu své příznivce. Nyní už jsou pravidelné každoroční ankety Zlatý volant a Zlatá řídítka vyhodnocené a ceny rozdané. V anketě rozhodlo jednak vyjádření odborné komise a pak také hlasování příznivců motoristického sportu.

V anketě se zadařilo

A v tom letošním ročníku ankety byl mezi vyhodnocenými i jablonecký motocyklista. Úspěšná účast na Rallye Dakar se promítla do výsledků ankety o Zlatá řídítka. Milan v ní obsadil čtvrté místo. Vítězem byl jeho týmový kolega Martin Michek. A pokud by v anketě rozhodovaly pouze hlasy fanoušků, pak by Milanovi patřilo s téměř 14 % hlasů druhé místo hned za jeho kolegou. Ten nasbíral téměř 32 % hlasů motocyklových fandů. „Všem, kteří mi poslali hlasy, moc děkuju. Mám pro vás na svém facebooku další soutěž o ceny. Jednou z nich je kniha o Dakaru,“ vzkázal jezdec před odjezdem do Itálie.