Patrik Černý, motokrosový závodník z Nové Vsi u Jablonce, dočasně vyměnil motorku za auto. Ovšem ne za závodní. Důvodem ale není úraz, který ho nyní omezuje v účasti na dalších motocyklových nebo automobilových závodech. Během rehabilitace, které se teď hlavně věnuje, se rozhodl aktivně se zapojit do současné situace, do boje s pandemií.


BYLA TO ALE PODÍVANÁ!
S organizováním si ví rady dobře, protože právě díky němu se několikrát v Tanvaldské kotlině pořádal oblíbený Autošťouch, na kterém se scházely stovky milovníků automobilového sportu. A že to byla podívaná, o tom není pochyb. „Teď se snažíme s kamarády vymyslet, čím konkrétně bychom mohli pomoct ostatním lidem. Hlavně se chceme zaměřit na starší lidi, aby nemuseli nikam chodit, dovezli bychom jim nákup a také jídlo. Můžou nám poslat esemesku nebo zavolat,“ řekl k nápadu Patrik.
Ten nyní pracuje v týmu Eurotaxi, kde k dobrému nápadu chtějí právě využít svůj vozový park. Potvrdila to za firmu Andrea Krčmáriková. „V naší druhé pobočce, kterou máme v Tanvaldě, už kolegové nápad zrealizovali a inspirovali nás. Když máme auta, chceme je využít pro spolupráci například s Kauflandem nebo s Lidlem. A chceme také oslovit Český červený kříž.


PRO STARŠÍ PŘEDEVŠÍM
Naším cílem jsou hlavně starší lidé, které není možné oslovit přes sociální sítě. A s tím by nám mohl třeba pomoct právě Červený kříž,“ popsala nápad Andrea.
Přes centrálu, na které pracuje právě Patrik Černý, si mohou lidé objednat základní nákup a tým Eurotaxi jim ho přiveze až do bytu.


STAČÍ POSLAT ESEMESKU
„Ideální by bylo, aby nám lidé napsali nákup do esemesky. A starší občané, kteří s mobilem zase až tak neumí, nám mohou samozřejmě zavolat. Všechno si poznamenáme, nakoupíme a dovezeme,“ popsal nabídku Patrik.


VOLEJTE DO TŘÍ HODIN
Na centrále budou přijímat objednávky až do patnácti hodin a během odpoledne zajistí dodání nákupu až domů. „Samozřejmě se můžeme dohodnout i na jiném čase, podle potřeb volajícího. Zájemci o naši službu nás najdou vždy na telefonním čísle 777 55 7 133. Cenově zvýhodnit tuto dovážku chceme hlavně pro důchodce a pro ty, kteří mají průkazku ZTP, kterou se mohou prokázat. U nich chceme za dovoz cenu nejnižší, padesátikorunu,“ doplnila informace Andrea Krčmáriková.
Patrik Černý zdůraznil, že samozřejmě celý tým je připravený pomoct každému, kdo potřebuje nákup dopravit na požadovanou adresu, aniž by patřil do starší generace. A nabídku kolektivu Eurotaxi, ve kterém nyní pracuje, ještě doplnil.


OBSTARAJÍ I ROUŠKY
„Pro ty, kdo nemají možnost si sehnat roušku, tak jsme schopní ji zajistit a dovézt za pořizovací cenu, bez jakéhokoli zisku,“ zdůraznil motocyklový závodník, který i ze sportu dobře ví, jak je důležité vědět, na koho se obrátit.
V plánu má tato parta lidí s chutí pomáhat ostatním i jednání s vedením města a dalšími organizacemi, které jsou se staršími občany v kontaktu a mohly by jim pomoct zacílit právě na tuto generaci.
A přivítají i další informace o lidech, o které je dobré v této mimořádné době se postarat a nabídnout jim pomocnou ruku při zásobování a zajištění ochranných roušek.
Se službou chtějí začít už v pondělí 23. března. Už od tohoto dne bude Patrik Černý na centrále čekat na první telefonáty a kolegové se pak postarají o nákup a rozvoj.


NECHTĚJÍ OBTĚŽOVAT
„V každé směně budou jezdit tři auta. Většinou si lidé myslí, že taxikáři vozí jen pasažéry po nocích, z restaurací. A proto chceme pomoct a připomenout, že taxíky jezdí i z mnoha dalších důvodů, například když někdo potřebuje dovézt k lékaři. A hlavně jsme rádi, když naši službu využijí zase ti starší, kteří třeba nechtějí dovozem k lékaři obtěžovat další členy rodiny nebo kteří nikoho nemají,“ připomenul další službu Patrik Černý.


DOLAĎUJÍ NOVINKU
V plánu mají v nejbližší době další novinku, rozvoz hotových jídel „Jednáme s některými restauracemi, u kterých by si zájemci mohli vybrat jídlo a my jim ho dovezeme,“ dodala Andrea Krčmariková.